Yardım Kampanyası

Ülkü Ocakları, “Türkmeneli’ne Yardım Kampanyası” başlattı

Yardım Kampanyası

Ülkü Ocakları, “Türkmeneli’ne Yardım Kampanyası” başlattı

05 Temmuz 2014 Cumartesi 00:41
Yardım Kampanyası
 Keşan Ülkü Ocakları; Genel Merkez, il ve ilçe Ülkü Ocakları tarafından “Türkmeneli'ne Yardım” kampanyası başlatıldığını bildirdi.

Ülkü Ocakları Keşan İlçe Başkanı Serdar Duman, yardım kampanyası kapsamında, gıda grubu (pirinç, sıvı yağ, toz şeker, salça, bulgur, kuru fasulye, nohut, mercimek, makarna, su), tekstil grubu (battaniye, tişört, çadır, pantolon, gömlek, pijama) içeriğinde yardımlar toplandığını belirterek, yardımda bulunmak isteyen vatandaşların bizzat Keşan Ülkü Ocakları ilçe teşkilatına başvurmaları gerektiğini söyledi.

Duman, “Haydi Türkiye, Zulme Sessiz Kalma, Türkmeneli'ne Türk'ün Elini Uzat!” sloganı ile gerçekleştirilen kampanya ile ilgili olarak, “Irak'ta 2 milyona yakın Türkmen soydaşımız bulunmaktadır. Diğer etnik gruplar çeşitli mahfillerce himaye edilirken, soydaşlarımız ise yalnızlığa ve çaresizliğe mahkûm edilmiş durumdadır. Son günlerde Irak'ta soydaşlarımızın yaşadığı şehirler, IŞİD terör örgütü tarafından hedef alınmaktadır. Bugüne kadar meydana gelen olaylarda birçok soydaşımız canice katledilmiş ve bir kısmı da yaralanmıştır. Birçok soydaşımız evlerini, mallarını terk etmek zorunda kalmış ve güvenli bölgelere çekilmiştir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey, soydaşlarımızın maruz kaldığı bu olumsuz şartları göz önünde bulundurarak ‘Sen de doyur, sen de giydir’ temasıyla Türkmeneli için yardım kampanyası başlatmış bulunmaktadır." dedi.

Son Güncelleme: 07.07.2014 15:54
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol