Yardımsevenler Derneği'nin genel kurulu toplandı

Selma Sucuka: “Dernekçilik, gönül işi”

Yardımsevenler Derneği'nin genel kurulu toplandı

Selma Sucuka: “Dernekçilik, gönül işi”

08 Şubat 2014 Cumartesi 11:33
Yardımsevenler Derneği'nin genel kurulu toplandı
 Türkiye Yardım Sevenler Derneği Keşan Şubesi’nin yıllık olağan genel kurul toplantısı dün yapıldı.

Keşan Emekli Öğretmenler Derneği Lokali’nde gerçekleştirilen ve saat 14.00’te başlayan genel kurulda yeni yönetim ve denetim kurulları belli oldu.

Çoğunluğun sağlanmasının ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Nuran Toptani, başkan yardımcılığına Gülay Ağaoğlu, katip üyeliğe de Nesrin Gülal’ın seçilmesinin ardından gündem maddelerine geçildi.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından, yönetim kurulu faaliyet raporunu Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Selma Sucuka okudu. 16’sı dört yıllık üniversite 4’ü de lise öğrencisi olmak üzere toplam 20 kişiye eğitim bursu verdiklerini kaydeden Sucuka, üniversite öğrencilerine aylık 100, lise öğrencilerine ise 80 TL eğitim yardımında bulunduklarını kaydetti. Derneğe yapılan kurban bağışlarının da tespit edilen yardıma muhtaç kişilere dağıtıldığını vurgulayan Selma Sucuka, dernekçiliğin gönül işi ve karşılık beklemeden yapılan bir çalışma olduğunu söyledi.

Gelir gider tablosu ile denetim kurulu raporu ise Nermin Arhatır tarafından okundu. Arhatır, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Keşan Şubesi’nin 2013 yılı gelir gider tablosunun 51 bin 683 TL 20 Kuruş olduğunu belirtti. Daha sonra bir kez daha söz alan Sucuka, 2014 yılı tahmini bütçesinin de %10 artırımla 55 bin 346 TL olduğunu bildirdi. Yönetim kurulunun ibraının ardından seçimlere geçildi. Yönetim ve denetim kurulu ile genel merkez delegeleri şöyle:

Yönetim Kurulu Başkanı:

Selma Sucuka

Yönetim Kurulu üyeleri:

Nuran Toptani, Nermin Arhatır, Nesrin Gülal, Gülay Ağaoğlu, Serpil Mercan, Lütfiye Çırpan, Filiz Şalk, Sevgi Gamsız.

Denetim Kurulu üyeleri:

Bilgin Konar, Ayşe Makas, Zerrin İşçimen.

Genel Merkez Delegeleri:

Selma Sucuka, Nermin Arhatır, Filiz Şalk, Nesrin Gülal.

Seçimin ardından dilek ve önerilerle genel kurul sona erdi. Genel kurulun ardından derneğin, oy kullanma yetkisini haiz 72 üyesi bulunduğunu belirten Selma Sucuka, yaptığı açıklamada, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Keşan Şubesi’nin yapılan yardım ve bağışlarla zor şartlarda hizmet verdiğine de dikkat çekerek, Akbank Keşan Şubesi’ndeki 89 068 No’lu hesaba yapılacak her türlü bağışların kabul edildiğini söyledi. 

Son Güncelleme: 08.02.2014 11:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol