Yekta Baydar anıldı

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayata genç yaşta veda eden ve adı, anne–babası Sevil–Hikmet Baydar tarafından yaptırılan okula verilen Yekta Baydar için dün anma programı düzenlendi.

Yekta Baydar anıldı

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayata genç yaşta veda eden ve adı, anne–babası Sevil–Hikmet Baydar tarafından yaptırılan okula verilen Yekta Baydar için dün anma programı düzenlendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Kasım 2018 Salı 10:19
Yekta Baydar anıldı

AYGÜL KONAR

Saat 13.30’da, Yekta Baydar Ortaokulu Çok Amaçlı Salon’da başlayan etkinliğe, Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Yekta Baydar'ın annesi Sevil Baydar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Okulun İngilizce Öğretmeni Diler Karayel sunumunda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ziya Dikici, şunları söyledi: “Bizler böyle bir eğitim yuvası yapımına vesile olan kardeşimizi anmanın ve bu yuvada görev yapmanın onurunu yaşıyoruz. Sanırım Yekta Baydar ve ailesine en güzel teşekkür yaptırılan bu eğitim yuvasında görev yapan öğretmenler olarak öğrencilerimize Yekta Baydar’ı anlatmak, onun gibi gençler yetiştirmek, özellikle Keşan’da tercih edilen okul olmak, başarıda sürekliliği yakalamak ve çocuklarımızın severek okula gelmelerini sağlayarak onları en güzel şekilde yetiştirmek olacaktır. Bizler mükemmel çalışan ve fedakâr öğretmenlerimizle birlikte 2017-2018 öğretim yılında 30 Fen Lisesi kazandırarak ve ortalama 321 puan ile LGS sonuçlarına göre devlet okulları arasında il ve ilçe birinciliği yakaladık. Bizler Yekta Baydar Ortaokulu kültürünü evlatlarımıza kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu kültürü ve başarıda sürekliliği kazandıran fedakâr öğretmenlerime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sayın Sevil Baydar, sizin tek çocuğunuz vardı. Artık pek çok evladınız var. Burada eğitim gören ve yetişen bütün çocuklar sizin evladınız.

Değerli konuklar, bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. Biz Yekta Baydar’ın burada yaktığı ışığı devamlı kullanacağımıza ve hiçbir zaman söndürmeyeceğimize söz veriyoruz.

Daha sonra öğrencilerden Rümeysa Yazıcı, Yekta Baydar'ın özgeçmişini Şimal Başak ise okulun tarihçesini okudu. Yekta Baydar anısına düzenlenen ‘Özgürlük’ konulu şiir ve kompozisyon yarışmasında ise şiir dalında Kardelen Güler (7-B) birinci, Baturay Aslan (5-D) ikinci, Dize Engin (8-B) üçüncü, kompozisyon dalında ise Evrim Naz Bayhan (7-E) birinci, Esra Karakaş (7-E) ikinci, Zehra Asena Tunca (8-C) üçüncü oldu. Daha sonra ise dereceye girenlere ödülleri verildi. Etkinlik, okul korosunun konseri ile son buldu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol