Yeni trafik düzenlemesine şikâyetler devam ediyor

Yeni yapılan trafik düzenlemesinin ardından vatandaşlar ve şoförlerin şikâyetleri bitmiyor.

Yeni trafik düzenlemesine şikâyetler devam ediyor

Yeni yapılan trafik düzenlemesinin ardından vatandaşlar ve şoförlerin şikâyetleri bitmiyor.

Medya Keşan
Medya Keşan
15 Haziran 2019 Cumartesi 09:32
Yeni trafik düzenlemesine şikâyetler devam ediyor

SONGÜL KONAR

Trafik yoğunluğunu azaltmak için belli noktalarda yapılan yeni düzenlemelere vatandaşların ve şoförlerin şikâyetleri devam ediyor. Bu seferde eski itfaiyeden kalkan köy minibüslerinin yeni güzergahı şikayet konusu oldu.

“GÜZERGÂHLARI DEĞİŞTİRDİLER AMA SORUNU HALA ÇÖZEMEDİLER”

Bu durumdan hiç memnun olmadıklarını belirten vatandaşlar şunları söyledi: “Güzergâhları değiştirdiler ama sorunu hala çözemediler. Aksine sorunlar daha çok arttı. Keşan’ın trafiğini 5 tane araba mı kapatıyor? Yaşlısı var, durağa geleni de gelemeyeni de var. Şoförler için çok sıkıntılı bir durum. Hastane Caddesi üzerinden Cumhuriyet Mahallesine gidiliyor. Ali Kale okulunun yanında bulunan tepe yol, özellikle kış aylarında çok sıkıntılı olacak. Çifte Yel Değirmeni Sokakta bulunan tepe de aynı sorunu yaratacak. Daha önceden Türk Hava Kurumu durağından biniyorduk şimdi eski itfaiyenin yanına gelmek zorunda kalıyoruz. Anafartalar Caddesinde esnaflardan alacaklarımız olduğunda şoföre aldırabiliyorduk. Şimdi bunları aldıramıyoruz. Aşağı Zaferiye’de araca binecek olan yolcular şimdi yukarıya çıkıyor. Hala bilmeyip Türk Hava Kurumu Durağında bekleyenler var. Yapılan trafik düzenlemelerinin vatandaşa daha fazla zarar verdiğini düşünüyoruz.”

“TRAFİKTE DÜZENLEME DEĞİL, SIKINTI YARATTILAR”

Aynı zamanda şehir içi minibüs duraklarının ve güzergâhının da bazı noktalarda değiştiğini ifade eden vatandaş, “Son zamanlarda sürekli ifade ediyoruz. Trafikte düzenleme değil, sıkıntı yarattılar. Hiç kimse memnun değil bu durumdan. Çevre yollar yapılmadan şehir içi yollarında değişiklik yapılması doğru değil. Trafik Tekel Meydanında azalsa bile Hastane Caddesinde yoğunlaştı. Umarız ki sesimizi duyup bizleri dinlerler. O zaman teşekkürümüzü ederiz.” diye konuştular.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol