YETERSİZLİKTEN HEYECANSIZLIK ÇIKAR

Cavit Deniz

YETERSİZLİKTEN HEYECANSIZLIK ÇIKAR

Cavit Deniz

07 Ekim 2013 Pazartesi 00:08
YETERSİZLİKTEN HEYECANSIZLIK ÇIKAR
 CHP Lüleburgaz’da “Tarıma ve Çiftçiye Destek Mitingi” düzenledi. Aradan tam bir hafta geçti. Mitinge ilişkin bir değerlendirme Keşan CHP örgütünden veya milletvekillerinden gelmedi. Bu nokta dikkat çekicidir. Katılım Keşan’dan yeterliydi yetersizdi bir yana.

Geç kalınmış bir uygulamaydı. Harman ayı bitmiş. Üretici ürününü yok pahasına elden çıkarmış. CHP miting yapıyor. Miting 2013 iş yılı ayçiçeği ürününe verilen düşük fiyata dikkat çekmek için zamanında yapılmalıydı. Trakya Birlik üzerinde bir baskı oluşturabilirdi.

Olanlar olmuş. Geçmişe bilet kesmek gibi bir iş. Üstelik Keşan CHP örgütü mitingin üzerinden bir hafta geçmesine karşın bir değerlendirme yapmadı. Değerlendirme yapmaya değer mi görmedi?

Madalyonun bir başka yüzü. Miting öncesi yapılan çalışmalar. İzlediğim kadarı ile amatörce. Bu tür hazırlık dönemlerinde parti genel merkezleri çalışma grupları oluşturur. CHP’nin kaç milletvekili kırsalı dolaştı? Afişler kahvelere ve görülecek yerlere asılıp köylü mitinge davet edilmez. Afiş ve pullama çalışmaları yapılır. Birkaç gün sonra milletvekilleri ve yerel yöneticiler köylere giderek miting hakkında bilgi verirler.

Yoksa bir köye uğrayıp, partili birini bulup bizim işimiz var, benim ilaç içme saatim geliyor deyip köyden sıvışırsanız insanlar arkanızdan “bunlar ateş almaya mı geldiler” der.

Çalışma grupları miting sonrası genel merkezlerine rapor düzenler. Bu uygulamalar gelecek dönemler için ışık tutar.

Genel basından okuduğum yorumların birinde “mitingde heyecan yoktu” diyor. Doğru bir saptama olabilir. Zamanlama külliyen yanlış. Aday adaylık süreci. Heyecan bu tarafta olsa gerek.

Şayet heyecan duyulmuş olsaydı mitingten sonra bir hafta geçmiş. Keşan İlçe Örgütü ve milletvekillerinden bir değerlendirme yok.

Neden yok? diye sormak, bir vatandaş olarak benim hakkım diye düşünüyorum. Kartvizitlerini her fırsatta ortaya dökenler acaba yeterli katılım olmadığı için mi sustular? Unutulmasın yeterli katılım için yeterli kişilerden oluşan çalışma grupları ve yeterli çalışma yapmak gerekir.

Yeterli duyuru yapmakla, yeterli çalışma yapmak ayrı şeylerdir. Kırsalda bu konuda yeterli çalışma, araştırma yapılırsa sanırım olumlu sonuç alınır. Geleceğe ışık tutan veriler çıkar ortaya.

Son Güncelleme: 06.10.2013 23:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol