Yıldırım’dan Aksal’a lisanslı depo eleştirisi

MHP Keşan eski Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım, Fatma Aksal’ın Keşan’a 70 bin ton kapasiteli lisanslı depoculuk yapılacağı açıklamasını eleştirdi.

Yıldırım’dan Aksal’a lisanslı depo eleştirisi

MHP Keşan eski Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yıldırım, Fatma Aksal’ın Keşan’a 70 bin ton kapasiteli lisanslı depoculuk yapılacağı açıklamasını eleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Şubat 2019 Cumartesi 09:59
Yıldırım’dan Aksal’a lisanslı depo eleştirisi

SONGÜL KONAR

Yıldırım, 70 bin ton kapasiteli lisanslı depoculuğun yapımının yaklaşık bir buçuk yıldır devam ettiğini, çiftçinin hasadını burada biriktirmesi, sezona yetişmesi için çalışmaların son hızla devam ettiğini ve bitmek üzere olduğunu belirtti.

Gazetelerde okuduğu haberlere de değinen Yıldırım, “Tarım ve Orman Bakanlığı sosyal paylaşım sitesinde ‘Edirne’ye hayırlı olsun, Keşan ilçemize 70 bin ton kapasiteli lisanslı depo inşa ediyoruz’ dedi. ‘Ediyoruz’daki kelime hala devam ettiğini, bitmek üzere olduğunun manasını içerir. Devletimizin yapmış olduğu politikaları, yerel ve genel siyaset yapan milletvekilleri yanlış yönlendirmektedir.” şeklinde konuştu.

“YAPILACAK KELİMESİ İLE İNŞA EDİLEBİLECEK KELİMESİ ÇOK AYRI KELİMELERDİR”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın Trakya halkını yanlış yönlendirdiğini söyleyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: “AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan’a 70 bin ton kapasiteli lisanslı depoculuk ‘yapılacak’ diyor, ‘yapılacak’ denmez, yapılar bitmek üzere. Çiftçimize ve halkımıza düzgün bir şekilde ifade edin. İnsanlara açıklık getirin. Yapılacak kelimesi ile inşa edilebilecek kelimesi çok ayrı kelimelerdir. Bazen cumhurbaşkanımız ve devlet politikamız, politikalarını yansıttığında yerel de ve Edirne genelinde görüyoruz ki yapmış olduğu projeleri tam manasıyla halka yansıtamıyorlar. Bu hafta Cumhurbaşkanımızın Edirne’ ye gelmesi hususunda bir gazeteci kardeş halka mikrofon uzattı, oradaki kardeşimizin söylemleri ciddi manada önem arz etmektedir. ‘Ben ilk defa Trakya’ya devletimizin bu kadar yardım yapılacağını Cumhurbaşkanından öğrendim’ dedi. Mesele şudur ki, cumhurbaşkanının veya AK Parti politikalarına gelince bu zamana kadar atamış oldukları insanların bazıları Trakya’da devletimizin temsil kabiliyetini ön plana çıkarmak değil, bilakis kendi menfaatleri uğrunda ihale peşinde koşmaktan Trakya’yı sizlere bir türlü kazandıramadılar. Cumhurbaşkanı mitingde ‘Edirne ciğerim yanıyor’ dedi, böyle gidilirse, halk uyarılmazsa, yapılan hizmetler havada kalırsa, halka hizmet edilme gayesinde halka anlatılmazsa ciğeriniz daha çok yanmaya devam edecektir. Deponun kapasitesi 70 bin ton, 100 bin ton ilave edemezsiniz, kapasitesi bellidir. Trakyalı kardeşlerim şunu çok iyi bilmelidirler ki, Tarım Bakanlığının yapmış olduğu bu proje bu yaza yetiştirme kaidesi ile çalışmalar devam etmektedir. Çiftçiler bu yaz hasatlarını tüccarlara, ona, buna yem etmeyecek, kaptırmayacak, güvenli bir şekilde yapılan depolara teslim edilecek. Samimiyetimiz, feryadımız şudur ki, yapılan ve bitme aşamasına gelen bu projeyi ‘yapılacak’ diye lanse etmeyin. Önümüzde bir seçim var, halkımızdan oy toplamak için devletin şaheser yapılarını halka gururla paylaşmalıyız ki cumhur ittifakı kazansın.”

Cumhur ittifakını destekleyen biri olarak konuştuğunu söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bizim maksadımız seçime girerken oy toplamak. Cumhur ittifakını zafere kavuşturmak. Birileri zafere kavuşturulma çabaları içerisinde iken birileri de cumhur ittifakına zarar verecek, halkı yanıltacak yanlış söylemler içerisinde ise bizler bunlara ‘dur’ deriz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol