Zafer Sarıkeçe:

“Canını seven, korsan taşımacılara itibar etmemeli”

Zafer Sarıkeçe:

“Canını seven, korsan taşımacılara itibar etmemeli”

10 Mayıs 2013 Cuma 01:08
Zafer Sarıkeçe:
 Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali İşletmecileri Derneği Başkanı Zafer Sarıkeçe, dün yaptığı açıklamada korsan taşımacılık sorununa değinerek, “Saldım çayıra mevlam kayıra turizme itibar edilmemeli” dedi.

KORSAN TAŞIMACILARA İTİBAR EDİLMEMELİ

Son zamanlarda Edirne, Silivri ve Çorlu istikametine doğru korsan yolcu taşımacılığı yapıldığına ilişkin dernek olarak kendilerine de birçok şikayet geldiğini ve bunu ilgili makamlara ilettiklerini kaydeden Sarıkeçe,Keşan’dan Edirne’ye, Silivri’ye ve Çorlu’ya taşımacılık yapan bazı firmaların taşıma ruhsatları yenilenmedi.  Yasal yolcu taşıma izni kalmayan bu firmalar, “kiralama” dedikleri bir yöntemle yolcuları evlerinin önünden alıp gidecekleri yerin kapısına kadar bırakmaya başladılar. Yolculuk sırasında yapılan trafik denetimlerinde de para ile hizmet verdikleri bu insanlara yalan söyletip yolcu olmadıkları yönünde bildirimde bulunmalarını istiyorlar.  Bu olay bizim kesinlikle onaylayacağımız bir durum değildir.  Bu araçlarda kim hangi şartlarda sürücülük yapmakta bilinmemektedir. Canını seven korsan taşımacılara itibar etmemeli” diye konuştu.

EMEK HIRSIZLIĞININ ÖNÜNE GEÇİLMELİ

Korsan taşımacılık yapan firmaların her türlü denetimden yoksun ve vergisiz, algısız bir şekilde çalıştıklarını ve bu nedenle haksız rekabet ortamı yarattıklarını da kaydeden Sarıkeçe, şöyle konuştu. “Eğer bunun önüne geçilmeyecekse bizler niye bu kadar büyük yatırımlarla bu işleri yapmaya çalışıyoruz. Yetkililer emek hırsızlarının önüne geçmeli. Şehirlerarası yolculuk, otobüs terminallerinden yapılır. Bu iş daha da büyümeden el konulmalı ve yılanın başı küçükken ezilmeli. Eğer bu korsan taşımacılığın önüne geçilmezse ileriki zamanda otobüs terminali diye bir şey kalmaz.  Ucuz ve hızlı taşıyacağım diyen korsan taşımacılar herhangi bir kaza durumunda yolculara hiçbir güvence sağlayamaz. Vatandaşlarımız bunu böyle bilmeli. Saldım çayıra mevlam kayıra turizme itibar edilmemeli.”

 GEREKLİ ŞİKAYETLER YAPILIYOR

Sarıkeçe, dernek olarak Keşan’da korsan taşımacılık sorununun üzerine çok ciddi bir şekilde gittiklerini ve gerekli şikayetleri yetkililere ilettikleri belirtti. Sarıkeçe, vatandaşlardan da bu tür fırsatçılara ve güvencesiz taşımacılığa itibar etmemelerini istedi.

Son Güncelleme: 10.05.2013 01:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol