Ziraat Bankası, Keşan TSO’yı ziyaret etti

Ziraat Bankası Keşan Şubesi Müdürü Mahfuz Müjdeci ve Bireysel Müşteri Temsilcisi Halil İbrahim Milet dün, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimini ziyaret etti.

Ziraat Bankası, Keşan TSO’yı ziyaret etti

Ziraat Bankası Keşan Şubesi Müdürü Mahfuz Müjdeci ve Bireysel Müşteri Temsilcisi Halil İbrahim Milet dün, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yönetimini ziyaret etti.

07 Ekim 2017 Cumartesi 09:54
Ziraat Bankası, Keşan TSO’yı ziyaret etti

GİZEM GÖRÜR

Saat 15.00 sıralarında Keşan TSO hizmet binasına gelen Müjdeci ve Milet’i Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İşçimen ve Yönetim Kurulu üyeleri Kadir Mutaf karşıladı.

Ziyarette konuşan Mahfuz Müjdeci altın tahvili konusunda bilgilendirdi. Müjdeci,“Hali hazırda, yastık altında veya atıl durumda bulunan 2 bin 200 kilogram altın olduğu tahmin ediliyor. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti Hazine Müsteşarlığınca özellikle bu atıl durumda olan altınların Ziraat Bankası aracılığıyla ekonomiye kazandırılması, hazine kaynağına dönüştürülmesi için iki aşama geliştirdiler. Bir kira sertifikası bir de altın tahvili şeklinde. Tamamen hazine destekli, devletin güvencesi altında hurda altının sisteme dâhil edilip hazine kaynağına dönüştürülmesi amaçlanıyor. Ziraat Bankası aracılık yapacak. Bireysel yatırımcılar ellerindeki 22 ve 24 ayar altını Ziraat Bankasına getirip ıskontoya tabi tutulmadan herhangi bir kayıp olmadan teslim edecekler. Bu altınlar kendi hesaplarına kaydedilecek ve bu her bir gram için bin altın tahvili ya da altına dayalı kira sertifikası verilecek. Bu uygulamanın şöyle bir avantajı var, bu altınlar ekonomiye kazandırılacak. Atıl durumda olan altınlardan bireysel yatırımcılar faiz veya kira getirisi olarak bir kazanç elde edecek. Faiz geliri 2,4’tür. 6 ay dönemler itibari ile kupon şekilde ödeme yapılacak. Vade 2 yıldır. Normalde % 15 olan gelir vergisi bunda muaf. 2 yılın sonunda istenilmesi durumunda hiçbir kayıp yaşanmadan yatırımcılara geri verilecek. Ekim ayının 26 ve 27’sinde Keşan’da da bu konu ile ilgili bilgilendirme yapılacak.dedi.

Google Play Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Apple Store’dan Medya Keşan uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için BURAYA TIKLAYINIZ

Twitter için BURAYA TIKLAYINIZ

Instagram için BURAYA TIKLAYINIZ

Google plus için BURAYA TIKLAYINIZ

Youtube Kanalımız için BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol