CHP İpsala İlçe Başkanlığı’ndan sokak hayvanları için mama alımı açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İpsala İlçe Başkanlığı, İpsala Belediyesi’nin sokak hayvanları yaptığı için alımı işi ile ilgili CHP’li komisyon üyelerinin sordukları soruların çarpıtılarak partinin hedef haline getirildiğini bildirdi.

CHP İpsala İlçe Başkanlığı’ndan sokak hayvanları için mama alımı açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İpsala İlçe Başkanlığı, İpsala Belediyesi’nin sokak hayvanları yaptığı için alımı işi ile ilgili CHP’li komisyon üyelerinin sordukları soruların çarpıtılarak partinin hedef haline getirildiğini bildirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Mayıs 2022 Perşembe 09:10
CHP İpsala İlçe Başkanlığı’ndan sokak hayvanları için mama alımı açıklaması

MEHMET AYTAÇ

CHP İpsala İlçe Başkanlığı’ndan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Bir süre önce bazı yayın organlarında İpsalalı hayvan severlerin CHP'li meclis üyelerini güya sahipsiz sokak hayvanlarına, İpsala Belediyesi’nce yapılan mama yardımına, ilgili komisyonda karşı çıktıkları gerekçesiyle tepki gösterdiklerine dair bir yazı çıkmıştır. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki bu yazımız İpsalalı hayvan severlere karşı değildir. Anladığımız kadarıyla kendileri birileri tarafından yanlış bilgilendirilmiş ve masumane hayvan sevgileri kullanılarak partimiz hedef gösterilmiştir” denildi.

“BİZİM SORULARIMIZ AÇIKTIR”

İpsala Belediyesi tarafından ilçedeki sahip sokak hayvanlarının beslenmesi için alınan mamalar ile ilgili olarak ilgili komisyonda tartışıldığını ifade eden parti yönetimi; “Fakat tartışmanın konusu, İpsala Belediyesi neden sokak hayvanlarına mama alıyor değildir. Tartışmanın konusu sokak hayvanlarının besinlerinin karşılanması da değildir.

Partili komisyon üyemizin sorduğu sorular ve almak istediği cevaplar açıktır. Bütçe komisyonuna gelen rapora göre İpsala Belediyesi’nce 2021-2022 arası bütçede 6 tona yakın mama alımı yapılmıştır. Sorun mama alımında da değildir. Bizim ilgili komisyonda sorduğumuz sorular açıktır. Bu sorulara İpsala Belediye Başkanlığı, İpsala halkı ve sevgili hayvan severler birlikte cevap vermelidir” açıklamasında bulundu.

CHP İpsala İlçe Yönetimi’nin soruları ve açıklaması şu şekilde: “Mamaların alımına, hani kalitede mama alınacağına ve hangi miktarda mama alınacağına nasıl karar verilmiştir? Veya kim karar vermiştir? Belediye bünyesinde hali hazırda çalışan bir veteriner mevcutken, kendisinin onayı, izni, görüşü alınmış mıdır? Söz konusu mamalar İpsala Belediyesi'nin hangi kurumu tarafından dağıtılmaktadır? Mama dağıtımında hangi kriterler esas alınmıştır? Mamaların kimlere verileceği hususunda nasıl bir karar alınmıştır? Kimlere ne kadar mama yardımı yapıldığı belli midir? İpsala Belediyesi’ne gitmesine rağmen hiç mama yardımı almayan, alamayan kişiler mevcuttur. Bu kişilere mama yardımı ne zaman, nasıl yapılacaktır?

Bir belediye çalışanının bagajında gezdirdiği mama torbalarından şehrin istediği her yerine el küreğiyle mama saçması doğru bir davranış mıdır?

Değerli İpsala halkı, sevgili hayvan severler, bizlerin sorduğu sorular bu kadar açıktır. Sokak hayvanları beslenmesin, sokak hayvanlarını korumaya çalışanlara da yardım yapılmasın gibi bir görüşümüz hiç bir zaman olmamıştır. Değerli meclis üyelerimiz sadece halkın parasının nasıl harcandığını sormuşlardır ki bu husus, sizlerin onları seçmenizin temel sebebidir. Yapılacak mama yardımının tüm hayvan severlere eşit şekilde ulaşması da en temel isteğimizdir. Bu konu İpsala'da gündeme geldikten sonra bizler de hayvan severlerle görüşmeler gerçekleştirdik. Kendileri bizlere konunun bu şekilde olduğunu bilmediklerini, sadece CHP’liler mama dağıtılmasını istemiyor, bu konuya karşılar diye bilgi verildiğini aktardılar. Son söz olarak şunu söylemek istiyoruz ki, bizim sorduğumuz soruları her kim ki çarpıtıp, halka CHP'liler mama dağıtılmasına karşı çıkıyor diye söyleyip partimizi hedef gösteriyorsa, İpsala Halkı bilsin ki, o kişiler yalancıdır, namus ve şeref yoksunudur. Halkımız da bu insanları böyle bilsin. Saygılarımızla.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol