Tetik, İpsala’da yaşanan sağlık hizmetleri sorunlarına dikkat çekti

İpsala Yeni Gazete sahibi ve önceki dönem CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) İpsala Belediye Başkan Adayı Cenan Tetik, İpsala Devlet Hastanesi önünde İpsala’daki sağlık hizmetleri konusunda eleştirilerde bulundu.

Tetik, İpsala’da yaşanan sağlık hizmetleri sorunlarına dikkat çekti

İpsala Yeni Gazete sahibi ve önceki dönem CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) İpsala Belediye Başkan Adayı Cenan Tetik, İpsala Devlet Hastanesi önünde İpsala’daki sağlık hizmetleri konusunda eleştirilerde bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Eylül 2018 Perşembe 09:44

NAZAN KAPLAN

Tetik, İpsala Devlet Hastanesinin Keşan Devlet Hastanesine bağlı bir poliklinik olarak hizmet verdiğini iddia ederek, AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin ve AK Partili İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’dan bu durumun düzeltilmesi için gerekli girişimleri yapmasını istedi. 

KEŞAN POLİKLİNİĞİ OLARAK GEÇMEKTE

Sosyal paylaşım sitesinden canlı olarak yayın yapan Tetik, İpsala’daki sağlık hizmetleri hakkında şunları söyledi: “Sizleri bugün İpsala devlet hastanesinin, İpsala halkına yaşatmış olduğu mağduriyetler ile ilgili davet ettik. İpsala Devlet Hastanesi diyorum; ama kamuoyunda ve devletimizin statülerinde bilinen İpsala Devlet Hastanesinden ziyade burası Keşan Polikliniği olarak geçmektedir. Kamu Devlet Hastanelerine Keşan Polikliniği olarak İpsala’mızda bulunmaktadır. Uzun yıllar devlet hastanemizin kendisine ait başhekimi vardı kendisine ait cerrahi bölümü vardı, dahiliye, diş poliklinikleri ve diğer poliklinikleri çok sağlıklı bir şekilde yapmaktaydı.”

İPSALA’DA SAĞLIKTA İNANILMAZ SIKINTILAR YAŞIYORUZ

İpsala Devlet Hastanesi yapılabilmesi için uzun çaba sarf edildiğini söyleyen Tetik, konuşmasına şöyle devam etti: “İpsala Devlet Hastanesi yapılabilmesi için uzun çaba sarf edildi. Ama 12 Haziran da sevgili AK Partili milletvekilimiz Mustafa Şentop ile açılışı sağlanan hastanemizin iç dinamikleri maalesef İpsala halkına hizmet etmemektedir. Çünkü neden, kendimize ait yıllardır bağrımıza bastığımız doktorlarımız Sayın Muammer Devranoğlu kendisinin kaydı aslında İpsala’dadır. Sayın Melek Baş, sevgili Kerim Bey kadın doğumcumuz bunlar İpsala’mıza kayıtlı doktorlarımız olmasına rağmen Keşan da görev yapmaktadırlar. Onlarda diğer doktorlar gibi İpsala’mıza görevlendirme ile gelmektedirler. Biz uzun zamandır İpsala’da sağlıkta inanılmaz sıkıntılar yaşıyoruz. Sadece acil polikliniği ile iş yapan bir kuruma dönmüştür İpsala Devlet Hastanesi. 

HİÇBİR ALANDA SAĞLIKLI EĞİTİM ALAMIYORUZ

İpsala Devlet Hastanesinin acilen kendi kimliğine dönmesi için AK Parti İpsala İlçe Başkanı Turan Girgin’e seslenen Tetik, “AK partili sevgili ilçe başkanımız Turan Bey’e de seslenmek istiyorum. Siyaset sadece ihtiyaç sahiplerini İŞKUR üzerinden işe alma sanatı değildir. Lütfen yaşadığımız şehirdeki sağlığa ve diğer eğitime ve diğer alanlara sağlıklı bir şekilde eğilmenizi talep ediyorum. Hastanemizin fiziksel durumu çok iyi bu konuda emeği geçenlere minnettarım İpsala halkı adına ama maalesef içinde sağlık sorunlarını çözecek hiçbir şeyimiz yok. Hiçbir alanda sağlıklı eğitim alamıyoruz ve sağlıklı sağlık sorunlarını çözemiyoruz. Bu konuda kamuoyundaki bütün yaşanan ve yaşatılanlara AK Partili ilçe başkanımız Turan Girginin demeçler verip bizlere bu konuda bilgiler oluşturmasını talep ediyorum bir İpsalalı yurttaş Yeni Gazete’nin sahibi Cenan Tetik olarak.” şeklinde konuştu.

İPSALA DEVLET HASTANESİNİN KENDİSİNE AİT YÖNETİM KADROSU YOK

Tetik, konuşmasının sonunda şunları dedi: “Ricam şu; şu anda bizim buranın yönetimi tamamen Keşan Devlet Hastanesinin elindedir. İpsala Devlet Hastanesinin kendisine ait yönetim kadrosu yoktur. Bütün satın almasını Keşan yönetmek ve yönlendirmektedir. Biz İpsala’mıza tekrar Kerim Bey’i, Muammer Bey’i, Melek Baş’ı İpsala’mızda tekrar görev yapmalarını devamlı görev yapmalarını talep ediyoruz. Burada sürekli dahiliyenin kadın doğumun, çocuk hekiminin ve diğer uzmanlıkların olmasını istiyoruz. Bu güzellik bu bina varken yapılan bu kadar hizmet varken içinin boş olması affedilir hazmedilir gibi değil. Uzun zamandır İpsala’mız bu konuda sıkıntıda kamuoyuna bu konuda basının vasıtasıyla bilgiler vermek istedim. Saygılar sevgiler lütfen bu konuya özellikle belediye başkanımız Sayın Mehmet Kerman, ilçe başkanımız Sayın Turan Girgin bu konuya el atmanızı sağlıkta İpsala halkının önünde yaşanacak sorunların altında kalabileceğinizi söylemek istiyorum saygılar diliyorum.”   

Son Güncelleme: 27.09.2018 09:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol