Uybaş: “AKP Edirne İl Kongresi’nin bedelini İpsala da çekmektedir”

Cumhuriyet Halk Partisi İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, koronavirüsün dünyada ve ülkemizde hala devam ettiğini, ancak iktidar parti olan AK Parti’nin kongrelere devam etmesini eleştirdi.

Uybaş: “AKP Edirne İl Kongresi’nin bedelini İpsala da çekmektedir”

Cumhuriyet Halk Partisi İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş, koronavirüsün dünyada ve ülkemizde hala devam ettiğini, ancak iktidar parti olan AK Parti’nin kongrelere devam etmesini eleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
18 Şubat 2021 Perşembe 08:09
Uybaş: “AKP Edirne İl Kongresi’nin bedelini İpsala da çekmektedir”

HABER MERKEZİ

Uybaş, devletin önlemler alıp, kısıtlamalar koyarken, AK Parti hükümetinin devletin koyduğu kuralları hiçe sayarak toplum sağlığını ve tüm ekonomik hayatı uçuruma sürüklediğini kaydetti.

“AKP HİÇBİR KURALA UYMAKSIZIN KONGRELERİNE DEVAM ETMEKTEDİR”

Açıklamasında, hükümetin, kendini devletten üstün gördüğünü, devlet kurallarını vatandaşa gelince uyguladığını, kendine gelince uygulamadığına dikkat çeken Ahmet Uğraş Uybaş, “Değerli İpsala halkı, çok kıymetli kamuoyu, dünyanın üzerine çökmüş bir karabulut olan Covid-19 virüsü ile hepimiz uzun zamandır mücadele etmekteyiz. Fakat vaka sayılarında tam bitti derken artışlar maalesef hepimizi derinden üzmekte ve tüm sosyal-ekonomik yaşantımızı kötü etkilemektedir. Lakin son yaşananlar gösteriyor ki, AKP hükümeti salgın başladığından beri gelen tüm beceriksizliklerine bir de umursamazlığı eklemiştir. Son dönemde şehrimizde de vaka sayıları artış göstermektedir. Bu hususta hepimize düşen görev tedbirlerde gevşeme olmaksızın, sağlık kurullarının belirttiği uyarılara riayet etmektir. Tabi ki tüm bunlar olurken, salgın nedeniyle esnafımız aylardır kapalıyken, kredi ile borç ile evine ekmek götürmeye çalışırken, iki arkadaş yan yana oturup çay bile içemezken, bıçak kemiğe dayanmayı geçmiş, kemiğin içine işlemişken, maalesef iktidar partisi olan AKP hiçbir kurala uymaksızın kongrelerine devam etmektedir. Devlet önlemler almaya çalışırken, devletin sağlık çalışanları canını dişine takarak, kelle koltukta bu lanet virüs ile mücadele etmeye çalışırken, esnaf son yılların en büyük krizini yaşayıp, pek çoğu yoksulluğun pençesinde mücadele edip, geri kalanı da paket servis ile üç beş kuruş evine ekmek götürmeye çalışırken, AKP de salgın döneminde hınca hınç salonları doldurduk diye göğüs germeye çalışmaktadır. Doldurulan salonlar utanç, umarsızlık ve umursamazlık tablosudur. Devlet önlemler alıp, kısıtlamalar koyarken, devletin AKP hükümeti devletin koyduğu kuralları hiçe sayarak toplum sağlığını ve tüm ekonomik hayatı uçuruma sürüklemektedir. Yani hükümet, kendini devletten üstün görmekte, devlet kurallarını vatandaşa gelince uygulamakta, kendine gelince uygulamamaktadır. Tüm bu yaşananların bedelini hastalıklarla, ekonomik zorluklarla boğuşan halk ödemektedir. Hiçbir tedbir kuralına uyulmaksızın düzenlenen AKP Edirne İl Kongresi’nin bedelini tüm Edirne gibi İpsala'mız da çekmektedir. Fakat kaybedilen vatandaşlarımızın, hastalanan vatandaşlarımızın hesabı yine halktan sorulmaktadır ve bedel yine halk tarafından ödenmektedir. Edirne'miz bu konuda ağır bir bedel ödüyor. Bundan sonra daha ağır bedellerin ödenmemesi için, AKP kongrelerine, derhal sağlık kurallarına uyulması hususunda çeki düzen verilmelidir. Pandemiyle mücadele sms ile 10 TL toplamakla halka IBAN göndermekle olmuyor. Halkın gönderdiği para da ancak AKP kongrelerinin halka çıkardığı faturayı ödüyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol