Yunanistan gümrüğüne kapasite artış talebi

İpsala Kaymakamı Ekrem Göngör, İpsala Sınır Kapısı’nda TIR şoförlerinin sorunlarını dinlemek üzere kendileriyle bir araya geldi.

Yunanistan gümrüğüne kapasite artış talebi

İpsala Kaymakamı Ekrem Göngör, İpsala Sınır Kapısı’nda TIR şoförlerinin sorunlarını dinlemek üzere kendileriyle bir araya geldi.

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Ekim 2021 Perşembe 09:44
Yunanistan gümrüğüne kapasite artış talebi

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

İpsala Sınır Kapısı’nda düzenlenen toplantıya Güngör’ün yanı sıra, Hudut Kapısı Emniyet Şube Müdür Vekili Hüsnü Cengiz, Gümrük Müdürü Osman Demirkol, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Hasan Yıldırım, Gümrük Saymanlık Müdür Vekili Nilüfer Gözen ve TIR şoförleri katıldı.

Güngör, TIR şoförlerinin sorunlarını dinlerken, toplantıyla ilgili şunları söyledi: “Yunanistan gümrüğünün kapasitesine artırması için hem bakanlık düzeyinde, hem de yerelde gümrük idareleri aracılığıyla taleplerimizi isteklerimizi ilettik. Artan uluslararası ticaret gereği bu kapasitelerini ve geçiş sayılarını artırmalarını ve iki ülke arasında bulunan köprünün bu hacme karşılık verecek şekilde yeniden inşa edilmesini istiyoruz ve bunu da resmî olarak takip ediyoruz.  İpsala Sınır Kapısı modernizasyonu tamamlandı. Yunanistan’ın sınır kapısının geçiş kapasitesine cevap verememesi nedeniyle TIR şoförlerinin bekleme yaptığını anlatan Güngör, bekleme alanlarında konforlu bir hizmet vermek için TIR parkı yapımına başladık. Yaklaşık 100 dönümlük araziye 300 TIR ve 100 küçük araç alacak şekilde park alanı oluşturuyoruz. Altyapı çalışmaları başladı, amacımız en kısa sürede bu tır parkını tamamlamaktır. İpsala Sınır Kapısı’nın yanına yapılacak TIR parkında sürücüler, sırası gelene kadar vaktini rahatça ve dinlenerek geçirebilecek. TIR parkında oluşturulacak sosyal alanlarda market, kafeterya, lokanta, yöresel ürünler pazarı, mescit, berber, döviz bürosu, duş alanları ve çamaşırhane yer alacak. Tır şoförlerimiz ve gurbetçi vatandaşlarımız olmak üzere seyahat eden tüm vatandaşlarımız için konforlu ve güvenli bir bekleme alanı oluşturmuş olacağız. Ayrıca 6 kilometrelik gümrük yolunun tamamı da TREDAŞ tarafından aydınlatılacaktır bunu da yakından takip ediyoruz, dönemsel olarak bu toplantıları yapıyoruz, bundan sonrada yapacağız. Şoför arkadaşlarımız tüm sorunları için bizlere, müdürlerimize her zaman ulaşabilir, kapımız her zaman açık”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol