İnceoğlu, madencilik sektöründe alınan tedbirleri açıkladı

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Üyesi Önder İnceoğlu Madencilik Sektörü ile ilgili alınan tedbirler hakkında açıklamada bulundu. 

İnceoğlu, madencilik sektöründe alınan tedbirleri açıkladı

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis Üyesi Önder İnceoğlu Madencilik Sektörü ile ilgili alınan tedbirler hakkında açıklamada bulundu. 

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Nisan 2020 Perşembe 13:24
İnceoğlu,  madencilik  sektöründe  alınan tedbirleri  açıkladı

HABER MERKEZİ

Keşan TSO Meclis Üyesi ve Karakaya Madencilik Şirket sahibi olan Önder İnceoğlu Taş Ocakçılığı yaptığını belirterek, Madenciliğin enerji, imalat ve inşaat sektörleri başta olmak üzere pek çok sektöre ham madde tedarik eden stratejik bir sektör olduğunu kaydetti. 

Koronavirüs salgını süresince madencilik sektörünün korunması ve desteklenmesinin diğer sektörlerdeki üretimin devamı adına da önemli bir rol üstlendiğini belirten İnceoğlu; “Madencilik Sektörünün sahip olduğu yüksek katma değer ve istihdam kapasitesiyle üreten ve üreterek büyüyen Türkiye’nin diğer kesimlerini etkileyip yönlendiren sektörlerden biridir. Kovid-19 salgını süresince yerli üretimin desteklenmesi ve istihdamın korunması amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımız tarafından madencilik sektörüne yönelik özel tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda madencilik sektörüne yönelik alınan başlıca tedbirler şu şekildedir; Madencilerin Nisan ayı sonuna kadar vermeleri gereken inceleme raporu, arama projesi, faaliyet raporu, işletme projesi gibi beyanları ertelenerek 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı. Mali yükümlülüklerden devlet hakkı ve ruhsat bedellerinin ödeme süreleri 28 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendi. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen deprem felaketinden dolayı bu iller kapsamında doğrudan etkilenen maden ruhsat sahipleri ve rödovansçıların da vermeleri gereken rapor, proje gibi beyanları da 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı. Ayrıca yapmaları gereken devlet hakkı ve ruhsat bedeli ödemeleri de 28 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol