Lafı hiç uzatmadan haberin başında hemen söyleyelim; İstanbul'da tekne kiralamak istiyorsanız ayırmanız gereken bütçe 10.000 TL'den başlıyor. İstanbul'un en eski ve güvenilir tekne kiralama şirketlerinden biri olan Boğaz Çocuğu'nun filosundaki kiralık tekneleri listelediği yatkiralama.net adresinden bugün itibariyle aldığımız veriler doğrultusunda saatlik tekne kiralama ücretinin 5.000 TL'den başladığını söyleyebiliriz. Şirket tarafından minimum tekne kiralama süresi 2 saat olarak belirlendiği için 30 dakika bile kiralama yapmak istediğinizde yine 2 saatlik tekne kiralama ücretini kendilerine ödemeniz gerekecek, bu da 10.000 TL'ye tekabül ediyor. Günlük tekne kiralama hizmeti almak istediğinizde de toplamda 8 saat sürecek bir organizasyon için ödenmesi gereken ücret 35.000 TL'den başlıyor. Günlük turlar genelde Adalar ya da Boğazda denize girmek isteyenler için tercih ediliyor. İlk bakışta bu rakam biraz fazla gibi görünse de yüksek enflasyon nedeniyle sıradan restoranlarda bile 2 kişi yemek yediğinde ödenen ücretleri düşünürsek aslında gayet de makul kalıyor.

KISA VE UZUN BOĞAZ TURU GÜZERGAHI
İstanbul'da minimum tekne kiralama süresinin 2 saat olduğunu söylemiştik. 2 saatlik tekne kiralama hizmeti aldığınızda İstanbul Boğazı'nda "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü" ile "15 Temmuz Şehitler Köprüsü" arasında kalan güzergahı gezebilirsiniz. Tekneleri ne kadar uzun süreli kiralarsanız boğazda o kadar fazla yeri gezme imkanınız olacaktır. Tam anlamıyla Karaköy'den Tarabya sahiline kadar gezmek isterseniz 4 saatlik tekne kiralama hizmeti alınması yeterli olur. Zaten boğazda görmeniz gereken yerlerin neredeyse tamamı Karaköy ile Tarabya arasında kalan güzergahta bulunuyor. Adalar'a gitmek isteyenlerin günlük tekne kiralama hizmeti alması gerekiyor çünkü Adaya gidiş 1,5 saat dönüş de 2-2,5 saat süreceğinden zaten yolda 3-4 saatiniz geçecek. Bu nedenle Adalar için günlük (8saat) kiralama seçeneği uygundur.

YATTA ÖZEL GÜN KUTLAMALARI REVAÇTA
İstanbul'da tekne kiralayıp hiçbir özel neden olmadan boğaz turu yapıp güzel bir gün geçirebileceğiniz gibi doğum günü kutlaması, sürpriz evlilik teklifi, romantik yıldönümü yemeği, bekarlığa veda partisi, düğün eğlencesi ve yemeği organizasyonlarını da en fazla 30 kişi olacak şekilde planlayabilirsiniz. Lise ve üniversite öğrencilerinin okulların kapanmasıyla birlikte mezuniyet balosu ve okul partileri için de İstanbul'da sıklıkla tekne kiraladıklarını biliyoruz. Kiralık tekneleri kahvaltı, kokteyl ya da yemek menüsü talep ederek kiralama imkanı olduğu gibi sadece tekne kiralama hizmeti alıp kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirebilme imkanına da sahipsiniz. Dışarıdan malzeme getirip kiralanan teknenin mutfak ve ekipmanlarını kullanmak isteyenlerin temizlik ve servis işini halletmesi için garson almalarını istiyorlar ve 1 adet garson için talep ettikleri rakam da bugün için 1.500 TL

777 Darwin Self Market’s – Bistro hizmete girdi 777 Darwin Self Market’s – Bistro hizmete girdi

REZERVASYONU ERKENDEN HALLEDİN
İstanbul'da özellikle yaz ayları ve hafta sonu günlerindeki tekne kiralama talep yoğunluğunu da dikkate alarak rezervasyon yaptırmak için aceleci davranmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde başkaları sizin beğendiğiniz tekneyi kendi organizasyonu için sizin istediğiniz gün ve saatler arasında rezerve etmiş olabilir. Rezervasyon yaptırabilmeniz için atmanız gereken ilk adım firmaya kaparo göndermektir. Kaparo miktarı da İstanbul Boğazı'nda tekne kiralama hizmeti veren şirketlerin büyün çoğunluğunda olduğu gibi toplam ücretin yarısıdır. Son olarak; haberde belirttiğimiz ücretlerin 8 Temmuz 2024 tarihi itibariyle geçerli olan rakamlar olduğunu ve güncel ücretleri anlık olarak öğrenmek için İstanbul tekne kiralama sitesine giriş yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Zaten siteye giriş yaptığınız gibi karşınıza fiyat hesaplama aracı ve kiralık tekne listesi çıkacak. Kaç kişi olacağınızı, kaç saat tekne kiralamak istediğinizi ve varsa menü ve ekstra hizmet (canlı müzik, süsleme, pasta, çiçek vs.) tercihlerinizi işaretlediğiniz an firmanın filosundaki tüm kiralık teknelere net olarak ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini hemen öğreneceksiniz. Fiyat teklifi almak için firmaya telefon açmanız ya da e-mail göndermeniz gerekmiyor çünkü ihtiyacınız olan tüm bilgi ve görselleri web sitelerinde bulacaksınız. İstanbul'da keyifli bir tekne kiralama deneyimi yaşayabilmeniz dileklerimizle, iyi eğlenceler..

Editör: Mehmet Aytaç