Öztürk: “Daha güvenli bir yaşam bizleri beklemektedir”

OYEK Bilişim ve Güvenlik Sistemleri Sahibi Ekin Öztürk, yaptığı açıklamada; güvenlik sistemleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Öztürk: “Daha güvenli bir yaşam bizleri beklemektedir”

OYEK Bilişim ve Güvenlik Sistemleri Sahibi Ekin Öztürk, yaptığı açıklamada; güvenlik sistemleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

04 Nisan 2018 Çarşamba 09:07
Öztürk: “Daha güvenli bir yaşam bizleri beklemektedir”

HABER MERKEZİ

Öztürk, şunları söyledi: “İş yerlerimizde, evlerimizde görmeye alışık olduğumuz bu sistemler hayatın getirdiği teknolojik ilerlemeler neticesinde artık otobüs, minibüs ve şahsi araçlarımızda da yerlerini almaya başladılar. Geçen yıl bu zamanlar, yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlara takılacak kamera sistemleri uzunca bir süre gündemi meşgul etmiş, akabinde herkes kendince bir çözüm yolu üretmişti. O zamanlar da söylediğimiz gibi ticari araçlara takılacak sistemlerin mobil sistemler olması gerektiğini hatta bunun bile yeterli olmadığını, bakanlığın yayımladığı KETUS ve emniyet gibi kurumların uygulamaya koyacağı nice teknik özellikler barındırması gerektiğini anlatmaya çalışmıştık. Bölgemizde önceliğin Tekirdağ Büyükşehir toplu taşımaya verildiği, projenin devamında Edirne bölgesini kapsayacak bu sistemlerin teknik şartnameleri yayımlanmıştı. Kamerası olmayan araçlar için 2018 yılı kamerası olan araçlar içinde bu sisteme geçiş sürecinin son bulduğu dönem 2019 yılı olarak belirlenmiştir. Bu sistemler, içerisinde sadece görüntüyü saklamayarak, aynı zamanda kurulacak bir bağlantı ağı ile istendiği zaman bölge trafik, belediye ve bakanlık tarafından takip edilebilecektir. Bu özelliğinin yanı sıra; yeni kurulacak sistemde, GPS özelliği, 3G özelliği, bölge ihlali, plaka tanıma ve İP66, İP67 gibi bir çok teknik donanım mevcut olacaktır.”

ARANAN SUÇLULARIN KISA SÜREDE YAKALANMASI HEDEFLENMEKTEDİR

Ekin Öztürk sözlerini şöyle tamamladı: “Sistemlerin donanımlarının yüksek olmasının vatandaş ve emniyet için de büyük bir önemi olacaktır. Seyir esnasında yoldaki tüm araçların plakaları bu sistemler sayesinde emniyet ve bakanlık olarak incelenerek, aranan suçluların kısa sürede yakalanması hedeflenmektedir. Bizler güvenlik danışmanları olarak, bu işin teknolojik yapısını hem donanımsal hem de yazımsal olarak yakından takip ediyoruz. Vatandaşlarımız, özellikle de ticari araçları olanlar bu sistemlerin detaylarını öğrenmelidirler. Zorunlu hale gelmiş ve yakında bizim bölgemizde başlayacak olan bu sistemler sayesinde daha güvenli bir yaşam bizleri beklemektedir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol