95. yılda 95 kişi yürüdü

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) 28 Ekim günü 2018 Lapseki Dumanlı dağda 95 doğa sever ile Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi.

95. yılda 95 kişi yürüdü

Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) 28 Ekim günü 2018 Lapseki Dumanlı dağda 95 doğa sever ile Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
01 Kasım 2018 Perşembe 11:12
95. yılda 95 kişi yürüdü

HABER MERKEZİ

Çanakkale MAYDOS Doğa Sporları Grubu ile birlikte Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıl dönümüne özel olarak yapılan bu yürüyüşte 95 katılımcı ile 15 km. ayak izi bırakıldı. Dumanlı dağlar flora açısından Karadeniz bitki örtüsünü andıran ve şu an sonbahar mevsiminin tüm renklerini taşıyan bir güzelliğe sahip bölge. Yılın birçok döneminde zirvesinde sis ve bulut olduğundan Dumanlı dağ olarak adlandırılmaktadır. SARDOS, 29 Ekim sabahı da 34 bisikletli üyesi ile Cumhuriyet meydanında yapılan resmi kutlamalara katılarak bisikletli tören geçişi yaptı. Tören sonunda SARDOS bisikletçileri 42 km.lik bir Cumhuriyet turu gerçekleştirerek Kadıköy barajında toplu kahvaltı etkinliği yaptılar. Akşam Keşan Belediye Başkanlığının düzenlediği fener alayı ve Cumhuriyet kutlamalarına da katılan SARDOS üyeleri iki günü aralıksız Cumhuriyet tadında yaşadı.

SARDOS Başkanı Şinasi Göktaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Topluluk olarak iki güne bir çok etkinliği sığdırarak Cumhuriyetimizin 95. yaşını doya doya şenlik havasında yaşamaya çalıştık. Biz zaten Cumhuriyet kutlamalarını aynı gün 2 saatlik bir tören ile kalmaması gerektiğini düşünen bir topluluğuz. Temennimiz üç gün boyunca toplumun her kesimine hitap edecek her türlü sanatsal etkinlik ve eğlencelerinde içinde olduğu bir şenlik havasında kutlanmasıdır. Çünkü, Cumhuriyet Yüce Türk milleti için vazgeçilmez ve sıkı sıkıya sahip çıkılması gereken ve bize en çok yakışan bir yönetim şeklidir. Ne mutlu ki, Atamız bunu görmüş ve bu millete armağan etmiş. Bu mutlu günü bizlere bahşeden başta ulu önde Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere , silah arkadaşlarına ve bu uğurda canını veren , kanını döken tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol