At arabaları triportöre dönüşüyor

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, At Arabaları Triportere Dönüşüyor Projesi ile ilgili 22 Aralık 2020 Salı günü at arabacılığı ile taşımacılık yapan vatandaşlarla bir araya geldi.

At arabaları triportöre dönüşüyor

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, At Arabaları Triportere Dönüşüyor Projesi ile ilgili 22 Aralık 2020 Salı günü at arabacılığı ile taşımacılık yapan vatandaşlarla bir araya geldi.

Medya Keşan
Medya Keşan
24 Aralık 2020 Perşembe 08:17
At arabaları triportöre dönüşüyor

HABER MERKEZİ

Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Meclis Üyesi Müslim Çekiç, ile birlikte Proje Sorumlusu Aytaç Onur Akay ve Hukuk İşleri Müdürü Orkan Özkaya katıldı.

Şimşekler adını verdikleri ve projenin son aşamasına doğru gelindiğini kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, “20 aydır görevdeyiz; söz verdiğimiz projelerin %50’sini hayata geçirdik veya başlattık. Ama söz vermediğimiz ve Keşan’ımızın ihtiyacı olan projeleri de geliştiriyoruz. Bu kapsamda; adım adım yükseldiğini gördüğümüz ve Keşan’ın vizyonunu ortaya koyan önemli çalışmalara bir yenisini daha ekledik. ‘At arabaları dönüşüyor’ projemiz hayata geçiyor. Keşan Belediyesi olarak at arabalarının küçük motorlu taşıma araçları ile entegrasyonu kapsamında; çevre kirliliği, hayvan hakları, insan sağlığı, şehir estetiği ve istihdam gibi konularda gelişim sağlayacağız. At arabalarının dönüşümü söz vermediğimiz bir projemizdi ancak ilçemizin ihtiyaçlarındandı. Bu önemli projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu kapsamda ben öncelikle; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank, Edirne Milletvekilimiz ve KEFEK Başkanı Sayın Dr. Fatma Aksal, İl Başkanımız Sayın Belgin İba, İlçe Başkanımız Sayın Gürcan Kılınç ve desteklerini esirgemeyen herkese vatandaşlarımız adına şükranlarımı sunuyorum. Keşan’ımızın her açıdan hayrına olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. 104 at arabasının dönüşümünü 1.6 milyon TL’lik bir yatırım ile Keşan’ımıza kazandıracağız. Bu Türkiye’ye örnek bir projedir. Geçimini, at arabacılığından sağlayan vatandaşlarımızın olumsuz etkilenmeyeceği şekilde projemizi geliştirdik. Uygulama neticesinde; küçük motorlu taşıma araçlarımızı dernek vasfıyla kayıt altına alıyoruz. Yine; şehir içerisinde uygun durak noktaları geliştireceğiz. Yaptığımız tüm bu çalışmaların kaynağında, vatandaşlarımızın ilgi ve desteği yer alıyor. Tüm bu çalışmaları da Keşan Belediyesi olarak halkımızın takdirine sunuyoruz. Yaşamda değişim, Keşan’da gelişim felsefesini benimseyerek Keşan’ımızın önceliklerini göz önünde bulunduruyor, inanıyor ve yapıyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol