Baş: “FSRU Limanı Projesi’nin hayata geçirilmesini istemiyoruz”

Sazlıdere Köyü ve Sahili Yardım ve Kalkındırma Derneği Başkanı Tarık Baş; yaz sezonu ve sahillerde yaşanan sorunlar hakkında konuştu.

Baş: “FSRU Limanı Projesi’nin hayata geçirilmesini istemiyoruz”

Sazlıdere Köyü ve Sahili Yardım ve Kalkındırma Derneği Başkanı Tarık Baş; yaz sezonu ve sahillerde yaşanan sorunlar hakkında konuştu.

Medya Keşan
Medya Keşan
31 Ağustos 2020 Pazartesi 11:04
Baş: “FSRU Limanı Projesi’nin hayata geçirilmesini istemiyoruz”

BÜLENT SAYLAM

2020 YILI ÇOK İYİ GEÇMEDİ

Yaz sezonunda, bölgeye ilginin yoğun olduğunu kaydeden Baş, “İstanbul başta olmak üzere, çevre il ve ilçelerden bölgemize çok sayıda tatilci geldi. İnsan sayısı anlamında, yoğunluk yaşandı ama ekonomik anlamda bölgede hareketlilik yaşanmadı. Tatil için gelen insanlarda, para harcamadan bölgeden ayrıldılar. Bölge esnafımız, açısından 2020 yılı çok iyi geçmedi.” dedi.

BÖLGE HALKININ SESİNE KULAK VERSİNLER

Saros Körfezi’nin çok ciddi sorunlarının olduğunu hatırlatan Tarık Baş, sözlerine şöyle devam etti: “Saros Körfezi’nde uzun zamandır imar sorunları yaşanıyor. Ayrıca, bölgemize FSRU Limanı yapılmak isteniyor. Bölge halkı olarak, FSRU Limanı Projesi’nin hayata geçirilmesini istemiyoruz. Projenin yapılmasının uygun olmadığını bilirkişi heyeti dile getirmişti. Halkın tepkisi, bilirkişi heyetinin görüşleri ve mahkemenin kararına rağmen projenin hayata geçirilmesi için diretiliyor. Bölge halkı olarak, Saros’u yok edecek projenin yapılmaması için elimizden geldiğince mücadelemize devam edeceğiz. Bölge milletvekillerinin bu projenin hayata geçmemesi için taşın altına elini koymalı. Bölge halkının sesine kulak versinler ve yaşanan soruna mecliste çözüm üretsinler. Bu güzel Saros’un yok olmaması için onlar da mücadele etsinler.”

“TANKERLERLE SU TAŞIMAK ZORUNDA KALIYORUZ

Sazlıdere Sahili’nde yaşanan su sorunu hakkında konuşan Baş, “Sahilde yaşayan insanlar, su sorunu yaşıyor. İnsanlar, ihtiyacını karşılamak için tankerlerle su taşımak zorunda kalıyorlar. Bölgede, yeraltı sularıyla ihtiyaç karşılanıyordu. Ancak, bu yıl kuraklığın yaşanması nedeniyle, yeraltı sularında ciddi bir azalışın yaşandığını görüyoruz. Bu durumda, su sorununu ortaya çıkardı. Sorunun çözümü noktasında çalışmalar yapılıyor. İnşallah kısa sürede çözüme kavuştururuz.” dedi.

BÖLGE MİLLETVEKİLLERİMİZE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Bölgedeki imar sorunu konusuna değinen Tarık Baş, sözlerini şöyle tamamladı: “Bölgemizde imar sorunu uzun zamandır devam ediyor. Bölgede arazisi olan insanlar, imar planları olmadığı için ne ev yapabiliyor ne de satışını gerçekleştirebiliyor. Bölge halkı, imar konusunda ciddi mağduriyetler yaşıyor. Bu mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için bölge milletvekillerimize büyük iş düşmektedir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol