Belediyeden esnafa dezenfeksiyon desteği

Keşan Belediyesi, 1 Haziran’da açılacak olan lokanta, kafeterya ve pastanelere dezenfeksiyon dağıtımı gerçekleştiriyor.

Belediyeden esnafa dezenfeksiyon desteği

Keşan Belediyesi, 1 Haziran’da açılacak olan lokanta, kafeterya ve pastanelere dezenfeksiyon dağıtımı gerçekleştiriyor.

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Mayıs 2020 Cumartesi 22:29
153 Okunma
Belediyeden esnafa dezenfeksiyon desteği

HABER MERKEZİ

30 Mayıs 2020 Cumartesi günü eski itfaiye binasında gerçekleşen dağıtım açıklamasına Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırır ile Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Çakmak katıldı.

3 GÜNDE 5 TON DEZENFEKSİYON DAĞITIMI

Burada ilk olarak konuşan Yıldırır, şunları söyledi: “1Haziran itibari ile lokantalar kafeteryalar ve pastaneler açılacağı için bugün esnafımıza bilgilendirme toplantısı yapıldı. Keşan Belediyesi olarak bu işletmelerimize hijyenleri konusunda açıklamalar yapılmıştır. Ayrıca bakteri mantar ve virüslere karşı ve KOVİD 19’a karşı dezenfeksiyon dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetimiz 20 günden beri sürmektedir. Site ve apartmanlarımızda bu hizmeti gerçekleştiriyorduk. İşyerlerinin 1 Haziran’da açılacak olması nedeniyle bu hizmeti burada sürdürüyoruz. 3 günde 5 ton dezenfeksiyon dağıtımını yaptık. İnşallah esnafımıza işler hayırlı kazançlar olur ve halkımızda güvenli bir şekilde bu hizmetten faydalanıyor.” 

ÇAKMAK’TAN TEŞEKKÜR

Yıldırır’dan sonra söz alan Çakmak da şöyle konuştu: “Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu ile yaptığımız görüşmede 1 Haziran’da açılacak üye esnafımızın işyerleri için temizlik yapma zorunda olduğunu belirttik. Sayın başkanımız da esnafımıza ücretsiz olarak odamız üyelerine dezenfeksiyon ilacı sağladı. Kendisine teşekkür ediyoruz, bu vesileyle esnafımızdan da hijyene dikkat etmelerini istiyorum. Hijyene ve sağlık kurallarına uymadan dükkanlarını açmasınlar. Ne kendilerine ne de topluma zarar vermesinler. Belediye başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırır Bey’e de teşekkür ediyorum. Bu arada eğitime ilgi gösteren tüm esnafımıza da teşekkür ediyorum”

Keşan Belediyesi dezenfeksiyon dağıtımına 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde de devam edecek.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol