Belediyenin hizmet filosuna kazandırılan ‘Anlı ve Şanlı’ tanıtıldı

Keşan Belediyesi’ne kazandırılan 2 yeni kepçe ile ilgili 2 Eylül 2020 Çarşamba günü, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Belediyenin hizmet filosuna kazandırılan ‘Anlı ve Şanlı’ tanıtıldı

Keşan Belediyesi’ne kazandırılan 2 yeni kepçe ile ilgili 2 Eylül 2020 Çarşamba günü, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
03 Eylül 2020 Perşembe 10:43
Belediyenin hizmet filosuna kazandırılan ‘Anlı ve Şanlı’ tanıtıldı

AYGÜL KONAR

Saat 12.00’de başlayan araç tanıtım törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu, Mahmut Yıldırır, Ali Yılmaz, Mustafa Altay, belediye meclis üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, mahalle muhtarları, birim amirleri ile vatandaşlar katıldı.

“ARAÇ–GEREÇ VE EKİPMAN OLARAK ATILIM VE GELİŞİM DÖNEMİ BAŞLATTIK”

Törende konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Meclis’in onayı ile alınan ve hizmet filosuna kazandırılan 2 yeni kepçenin tanıtım ve kurban kesme programı vesilesiyle bir arada olunduğunu belirterek, “Kepçelerimizin alınmasında büyük emekleri olan belediye meclis üyelerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Büyüyen araç filomuzun, hizmetlerin de büyüdüğünün ve geliştiğinin göstergesi olduğunu önemle belirtmek isterim. Bilindiği üzere, göreve geldiğimizden bu yana hizmetlerimizin niteliği, kalitesi ve hızı, fark edilir şekilde gelişim gösteriyor. Vatandaşlarımız da bu gelişime şahit oluyor. Buna bağlı olarak, araç–gereç ve ekipman olarak da atılım ve gelişim dönemi başlattık. Bugün; araç ve gereç envanterimize Keşan’ımızın ihtiyacı olan 2 yeni kazıcı–yükleyici katmanın gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız sosyal medya kampanyasıyla yeni kepçelerimize isim aramıştık; şimdi yeni kepçelerimizinismini açıklamak istiyorum; Kepçelerimize ‘anlı ve şanlı’ isimlerini uygun bulduk. Bundan sonra araçlarımıza Keşan’ımıza, bölgemize ve büyüklerimize yakışır isimler vermeyi planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“HER GEÇEN GÜN DAHA DA GÜÇLENİYORUZ”

Geçen hafta hizmet filolarına katılan çöp taksi, tanıtımı yapılan kepçeler ve siparişi verilen 2 adet daha kamyon ile birlikte Keşan’a 1 yılda 34 araç kazandırmış olduklarının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’ımıza dönemimizde yaptığımız araç yatırımı, 6 milyon TL civarındadır. Hizmet kalitesi ve hızındaki ilerlemeye paralel olarak araç envanterimizinde hızla büyüdüğünü gururla ifade etmek isterim. Her geçen gün daha da güçlendiğimizi ifade ederek yeni kepçelerimizin Keşan’ımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah araçlarımız uzun yıllar, belediyemize, vatandaşlarımıza ve bölgemize hizmet ederler” diye konuştu.

Bu konuşmanın ardından Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit tarafından araçların kazasız şekilde kullanılması için dualar okundu. Konuşmanın ardından kurban kesimi gerçekleştirildi ve kesilen kurbanın kanı Helvacıoğlu tarafından araçların lastiklerine sürüldü. Keşan Belediye Bandosu da çaldığı müziklerle törene renk kattı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol