Birlik başkanı Erhan Engin oldu

GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği) Meclis Toplantısı, dün, Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Birlik başkanı Erhan Engin oldu

GÜNEKAB (Güney Edirne Katı Atık Birliği) Meclis Toplantısı, dün, Keşan Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
28 Mayıs 2021 Cuma 12:45
Birlik başkanı Erhan Engin oldu

BÜLENT SAYLAM

Saat 13.30 sıralarında baş- layan toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, GÜNEKAB Başkanı Olcay Soran ve GÜNEKAB Meclisi katıldı.

GELİR-GİDER BÜTÇESİ

Toplantı, 2021 yılı birlik bütçesinin görüşülmesiyle başladı. 2021 yılı gelir bütçesi 3 milyon 244 bin 840 TL olarak belirlenir- ken; gider bütçesinin de, 3 milyon 244 bin 840 TL olarak belirlendi ve oy birliğiyle kabul edildi.

ATIK SU TARİFE ÜCRETLERİ
Toplantının ikinci madde-

sinde yer alan atık su tariflerinin görüşülmesine geçildi. Üye mahalli idarelerden ton 35 TL (KDV dahil), üye olmayan işyerlerinden ve resmi kurumlardan ton başına 140 TL (KDV dahil), birlik üyesi olmayan işyerlerinden ayda 1200 tondan az olmamak üzere getiri- len atıklardan ton başına 100 TL alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda daha sonra birlik bünyesinde çalışan 4 adet söz- leşmeli personel çalıştırılması ve ücretleri görüşülerek, oy birliğiyle kabul edildi.

Birlik bünyesinde geçici işçi pozisyonunda çalışan 1 adet personelin geçici işçi vizesinin görüşülmesine geçildi ve oy birliğiyle onaylandı.

Toplantıda, 2020 yılı birlik ke- sin hesapları görüşüldü. Meclis Üyesi İsmail Özcan tarafından 2020 yılı birlik denetim komisyon

üyeleri tarafından görüşülen rapor okundu. Daha sonra Meclis Üyesi Hakan Gürel tarafından 2020 yılı birlik faaliyet raporu okundu. Okunan raporlar görüşülerek, karara bağlandı.

SEÇİMLER

Toplantıda daha sonra seçim- lere geçildi. Seçimlerde birlik baş- kanlığına Erhan Engin aday oldu ve 3 yıllığına birlik başkanı seçildi. Başkanlığa seçilen Engin, meclis üyelerine teşekkür etti.

Daha sonra birlik 1. başkan vekilliğine Hakan Gürel, 2.başkan vekilliğine ise, Erdoğan Gümülcineli seçildi.

Birlik katip üyeliklerine Özlem Uybaş ve Banu Saygı seçilirken; yedek üyeliklere Süleyman Gürsel Paçaman ve İsmail Özcan seçildi.

Birlik encümen üyeliğine 1 yıllığına Zafer Topçu, Kamuran Çelik, Muhammet Örnek ve Erdinç Can seçildi.

Seçimlerde; birlik plan ve bütçe komisyon üyeliğine 1 yıllığına Olcay Soran, Erdoğan Gümülcineli, Yüksel Alioğlu, Banu Saygı ve Mustafa Çayır seçildi.

Daha sonra birlik denetim komisyonu üye seçimlerine geçildi. Yapılan seçimlerde; Özlem Uybaş, Olcay Soran ve Coşkun Lofçalı seçildi.

HUZUR HAKKI ÜCRETLERİ
Toplantıda, daha sonra huzur

haklarının belirlenmesine geçil- di. Birlik başkanının huzur hakkı 828,93 TL, encümen üyelerinin 331,572 TL, meclis üyelerinin ise,248,679 TL olarak belirlendi.

Toplantıda, birlik çalışanı söz- leşmeli personel ve işçilerin toplu sözleşme imzalama yetkisinin birlik başkanına verilmesi ve birlik başkanının GÜNEKAB Personel Limited Şirketine yetkilendirilmesi konuları görüşüldü. Görüşmelerin ardından birlik başkanına yetki verildi.

Toplantının son maddesi olan EST AB ve GÜNEKAB ortak üye mahalli idarelerin çalışma alanlarında hizmet ve proje üretilmesi için 5393 sayılı kanunun 75. maddesi kapsamında işbirliği protoko- lünün imzalanması için birlik başkanına yetki verildi.

Toplantının tartışmasız ve uyum içerisinde geçtiği görüldü.

Toplantıda daha sonra dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Burada söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yeni seçilen herkese hayırlı olsun dileklerini ve geçmiş dönemde emek sarf edenlere de teşekkür ettiğini kaydetti. Helvacıoğlu, so- runlara çözüm üretmek için hep birlikte olunması gerektiğini söyledi.

Engin de, sorunların çözümü için birlikte hareket edileceğini ve herkese eşit mesafede yardım yapılacağını kaydetti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol