Cebeci: “Ne olur can evinden can sahiplenin”

Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sevinç Cebeci, soğuk geçen bu kış günlerinde sokak hayvanları için vatandaşa seslendi. 

Cebeci: “Ne olur can evinden can sahiplenin”

Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı Sevinç Cebeci, soğuk geçen bu kış günlerinde sokak hayvanları için vatandaşa seslendi. 

Medya Keşan
Medya Keşan
19 Ocak 2021 Salı 14:41
Cebeci: “Ne olur can evinden can sahiplenin”

SONGÜL KONAR

Cebeci, hem can evindeki canlar hem de sokaktaki canlar için geçici yuva çağrısında bulundu. 

“KEDİ VE KÖPEKLERİMİZ İÇİN GEÇİCİ AİLELER ARIYORUZ”

Özlem Onaran Baş’ın, sokak hayvanları için evinde online olarak zumba dersi vereceğini, yapacağı bu destek için çok mutlu olduklarını belirten Cebeci, sözlerine şöyle devam etti: “Havalar git gide soğuyor, hem sokakta yaşayan canlar için hem de can evinde bulunan canlar için vatandaşlar ama evlerine ama balkonlarına ama kömürlüklerine can sahiplenebilirler. Şu günlerde geçici yuvalar çok lazım. Kedi ve köpeklerimiz için geçici aileler arıyoruz. Özlem Hoca, sokak hayvanlarımız için çok güzel bir proje başlattı. KEHAYKO yararına gönüllü olarak eğitim yapacak. Evinde online zumba dersleri verecek. Özlem Hocamız, bu soğuk kış günlerinde hem evde spor yaptıracak hem de sokakta kalan canların mama, su ve tedavi masraflarına katkı sağlayacak. Özlem Hocamız, Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ile de daha önce böyle bir proje yapmıştı. Okullarda velilere zumba dersi vererek mama kampanyası yapmıştı. O zamanlar çok güzel mamalar toplamıştık. Özlem Hoca gibi hocalarımızın çoğalmasını diliyoruz. Bu projesi bizi çok mutlu etti.”

“DIŞARIDA KALAN CANLARIN BİR SÜRÜ İHTİYACI VAR”

Vatandaşlara can sahiplenmeleri için çağrıda bulunan Cebeci, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Soğuk günler geçiriyoruz, can evimizde hem battaniye hem mama hem de geçici yuva istiyoruz. Dışarıda kalan canların bir sürü ihtiyacı var. O canlar hastalığa her zaman açık. Klinik tedavisini yapsak da ev de baksak da canlarımızı hastalıktan dolayı kaybedebiliyoruz. Can evinde bir sürü cana bakabiliyoruz ama küçücük, bir aylık canlarımız oluyor. Onların geçici yuvaya daha çok ihtiyacı var. Balkonda ya da bir kömürlükte de olabilir, soğuk girmeyen bir yerde battaniyeye sarılı bir şekilde de bakılabilir. Kış aylarında biz bile dışarıya çıktığımızda donuyoruz, o canlar küçücük. Kedi köpek üşümez diye düşünmemek lazım. Kürkleri var diye üşümemezlik olmuyor, o kürkler o canları tam korumuyor. Büyük canlar kendilerine bakabilse de küçük canlarımız onlar kadar kendilerini koruyamıyor. Küçük canlarımız bu yüzden daha çabuk hayatlarını kaybediyorlar. Kediler 8, köpekler 12 saat aç kalabiliyor. Aç kaldıklarında hareket edemeyip yemek bulamadıklarında da donarak ölüyorlar. Vatandaşlardan ricamız, ne olur can evinden can sahiplensinler. Geçici yuva da olur. Biz mama ihtiyaçlarını gideririz. Bahçesinde, kömürlüklerde, balkonlarda can bakabilirler. Şu soğuk günlerde bize yardımcı olsunlar. Bu canlara sahip çıkalım. Geçici bakılan canı sonradan biz tekrar alırız. Önemli olan bu soğuk günlerde geçici yuva olması.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol