Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali’ne çocuklardan büyük ilgi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla önceki akşam Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde başlayan Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali, 27 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek.

Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali’ne çocuklardan büyük ilgi

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla önceki akşam Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde başlayan Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali, 27 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek.

Medya Keşan
Medya Keşan
25 Mayıs 2022 Çarşamba 09:52
Çocuk Oyunları ve Kukla Festivali’ne çocuklardan büyük ilgi

HABER MERKEZİ

Festival boyunca, kukla gösterileri, eğlencebaz gösterisi, geleneksel çocuk oyunları, sihirli balon gösterisi, balon atölyesi ve hediye dağıtımı gerçekleştirilecek. Festivale katılan çocuklar doyasıya eğlenirken, etkinliğe tüm Keşan halkı davet edildi.

Etkinlikte sahneye çıkarak alanda bulunanlara selamlama konuşması yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Çocuklarımız Çocuk Oyunları ve Kukla Festivalimizi çok sevdi. Çocuklarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımız için kuklalar, harika gösteriler, muhteşem eğlencelerle dolu bir festival hazırladık. Kukla festivalinde çocuklarımız ve hemşehrilerimizle farklı bir eğlence deneyimi yaşıyoruz. Biz 27 Mayıs'a kadar her akşam Mehmet Gemici Cennet Bahçesi'nde olacağız. Kukla gösterileri, geleneksel çocuk oyunları, balon gösterileri ve atölyeleri, hediye dağıtımları ile çok güzel ve eğlenceli saatler geçirmek için ailelerimizi çocuklarıyla birlikte bu festivale davet ediyoruz” dedi.

Helvacıoğlu, çocukların boş vakitlerini en iyi şekilde aileleriyle değerlendirmesi için Keşan Belediyesi olarak her zaman görev başında olduklarının altını çizerek, “Çocuklarımızın sevincini ve neşesini artırmak, onlarla paylaşmak için bu festivali düzenledik. Festivalimizle çocuklarımız el becerilerini geliştirecek, hayal güçlerini yansıtma fırsatı bulacaklar. Çocuklarımız arasında arkadaşlık ve dayanışma duyguları pekişecek. Çocuklarımız, unutulmaya yüz tutan oyunlarımızla ve sanatsal faaliyetlerimizle buluşacaklar. Çocuklarımız kadar ailelerimizin de keyifle izleyeceği ve beğeneceği bir festival haftası bizleri bekliyor. Son dönemdeki vizyonumuzla Keşan’daki çocuklarımıza hiçbir eksikliği yaşatmadan doha modern ve daha kaliteli bir yaşam oluşturma gayretimizi Keşan Belediyesi olarak sürdürüyoruz. Uçurtma Şenliğimizi gerçekleştirdik ve 4 binden fazla ziyaretçimizi ağırladık. Bir önceki hafta Bilim Şenliğimizde binlerce çocuğumuzu belediyemizde ağırladık. Gösterdikleri ilgi nedeniyle tüm hemşehrilerimize ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Çocukların ülkenin yarınları olduğunun ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Çocuklarımız için ne yapsak az. Çocuklarımızın bir gülüşü için her şeye değer. Çocuklarımızın yüzündeki tebessüm bizi mutlu etmeye yetiyor. Yarınlarımız olan kıymetli evlatlarımızın yetiştirilmesindeki emeği için değerli anne ve babalarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Daha nice güzel ve keyifli hizmetlerde tekrar buluşmak dileğiyle.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol