Demir: “Herkes yastık altında ne varsa harcadı”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yaptığı açıklamada; AVM’lerin açık, küçük esnafın dükkânlarının kapalı olmasını eleştirdi.

Demir: “Herkes yastık altında ne varsa harcadı”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yaptığı açıklamada; AVM’lerin açık, küçük esnafın dükkânlarının kapalı olmasını eleştirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Mart 2021 Pazartesi 10:23
Demir: “Herkes yastık altında ne varsa harcadı”

AYGÜL KONAR

Çifte standart olduğunu belirten Demir, vatandaşların taleplerinin haklı olduğunu, sorunlarına çözüm üretilmesi gerektiğini vurguladı.

Edirne’nin kırmızı kategoride olmasından dolayı üzüntü duyduğunu dile getiren Ekrem Demir, vakaların arttığını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti: “Bitaraftan hayatın devam edebilmesi için de bir şeyler yapmamız lazım. Esnafımız gerçekten çok zor durumda büyük alışveriş merkezleri açık ama küçük esnafın dükkânları kapalı. Bu adaletli değil, çifte standart. Vatandaşlarımız haklı olarak bir ayrım yapılmamasını talep ediyor. Büyük marketlere HES koduyla giriyoruz. Küçük marketlere, lokantalara aynı kontrollü bir şekilde girilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımız zor durumda. Hayatlarını idame ettirecek durumları kalmadı. Herkes yastık altında ne varsa harcadı. Dükkânı yaklaşık bir senedir kapalı olan vatandaşlarımız var. Bu esnafımız bir sene nasıl dayansın. Bizde yetkililerin çözüm üretmesini istiyoruz ve vatandaşımızın yanındayız. Genel başkanımız en başından beri söylediği gibi en 15 gün tam kapama yapılmalı dedik. Bu yapılmayınca vakalar günbegün artıyor ama diğer tarafta iktidar partisi kongreler yapıyor. Orada herhangi bir sıkıntı yok ama küçük dükkân sahibi esnafımız kapalı. Virüs sadece burada mı dolaşıyor? Vatandaşımız da haklı olarak tepkisini dile getiriyor. Millet olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Tedbir alınacaksa herkes için geçerli olması lazım. Zincir marketler açık ama yerel esnafımız kapalı. Büyük marketlerin bizim bölgemize hiçbir faydası yok. Paramızı alıyorlar bir daha Edirne’ye uğramamak kaydıyla gidiyorlar. Para ancak küçük esnafın elinde dönerse Edirne’de kalır. Biz bunu her fırsatta dile getiriyoruz, bundan sonrada getirmeye devam edeceğiz. Milletvekilimizle de bunları paylaşıyoruz. Mecliste bunlarla ilgili önerge verdirdik. İktidar sahipleri inşallah vatandaşın bu haklı taleplerine çözüm üretirler diye düşünüyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol