DOÇEK yoğun bir hafta sonunu daha geride bıraktı

Keşan Doğa, Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) yoğun bir haftayı geride bıraktı.

DOÇEK yoğun bir hafta sonunu daha geride bıraktı

Keşan Doğa, Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) yoğun bir haftayı geride bıraktı.

Medya Keşan
Medya Keşan
09 Temmuz 2019 Salı 10:14
DOÇEK yoğun bir hafta sonunu daha geride bıraktı

HABER MERKEZİ

DOÇEK geçtiğimiz haftasonunu Yamaç Paraşütü, bisiklet ve kültür gezisi ile kapattı.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ İÇİN UÇMAKDERE

Şarköy’e bağlı Uçmakdere Köyü, Trakya’nın önemli yamaç paraşütü noktalarından biri. Doğa sporlarından Yamaç paraşütü ve Tandem (İki kişilik yapılan uçuş) için Uçmakdere’ye sabah yola çıkan DOÇEK Ekibi, geçtiğimiz ayda gerçekleştirdikleri ve büyük keyif aldıkları bu aktiviteyi yoğun istek üzerine yeni katılımcılar eşliğinde bir kez daha deneyimli pilotlarla beraber tamamladı. Ekip bu eşsiz deneyim ve coşkulu günün sonunda organizasyonda etkin katkıları bulunan DOÇEK Üyesi İlkay Yavaş’a teşekkürlerini bildirerek Keşan‘a sorunsuz bir şekilde döndü.

DOÇEK’e yeni katılan ve ayağının tozuyla hem bisiklet hem de bir çok aktivitede yer alan Ecem Dilan Tiryaki Üniversitenin bitişinin ardından böyle aktif, eğlenceli, doğa sporlarında etkin bir derneğin içinde bulunmaktan büyük keyif aldığını ifade ederek, DOÇEK’in Keşan için paha biçilmez bir değer olduğunu ve bu ailenin içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.

PATİKALARDA BİSİKLET

Aynı saatlerde gençlerin de içinde olduğu bisiklet ekibi “Keşan- Mercan- Dişbudak- Karlıköy- İzzetiye- Keşan” güzergahında keyif ve macera dolu bir faaliyet gerçekleştirdi.

Özellikle genç bisikletçiler, sıcak yaz gününde arazi, patika ve zorlu koşullarda pedal çevirme; ekip ruhu, takım anlayışı konularında sıkı bir deneyim de kazandı. Yoğun ve macera dolu bir günün ardından faaliyet sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

AĞVA KÜLTÜR GEZİSİ

Bir diğer DOÇEK Ekibi ise yaz gezilerini ihmal etmedi. Polonezköy- Şile- Ağva arasında harika bir Pazar gezisi gerçekleştirdi. Tarih ve doğanın iç içe olduğu bu bölgede doğanın tadını çıkararak muhteşem manzaranın seyrine doyamadı. Tarihi alanları de gezmeyi ihmal etmeden bölgenin güzelliklerini fotoğraflayarak günü keyifli bir şekilde sonlandırdı.

Keşan DOÇEK Yetkilileri yaptıkları açıklamada, yoğun bir haftanın ardından katılımcıların farklı faaliyet alanları ile ilgilendikleri ve bundan aldıkları keyfin her geçen gün daha da arttığını görmenin onları da mutlu ettiğini; bu geniş ailenin bir çok alanda aktif olması ve daha da genişlemesi onlarla beraber doğaya gönül veren katılımcıların olmasıyla gerçekleştiğini belirterek tüm DOÇEK Ailesine teşekkürlerini iletti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol