Erit, Unuttur, Yok Saydır

Cavit Deniz

Erit, Unuttur, Yok Saydır

Cavit Deniz

Medya Keşan
Medya Keşan
17 Temmuz 2020 Cuma 09:20
Erit, Unuttur, Yok Saydır

Artçı deprem gibi Mehmet Özcan dönemini hedef tahtasına koymaktan vaz geçmiş görünüyor Helvacıoğlu. Kim bilir belki bu konuda ben iyimserim. Belli bir zaman diliminde konuya ilişkin ara verilmiş gibi. İzlemekte hataya mı düştüm, yoksa AKP içinden birilerinin uyarısı mı oldu? Helvacıoğlu uyarılara pek uymaz, kısa bir ara dönemi yaşıyoruz.

Helvacıoğlu devri sabık yaratma amacından uzaklaştı mı? Uzaklaşmışsa bunda Özcan dönemi yapılan hizmetleri erit unuttur yok saydır siyasal atraksiyonun boşa çıktığını anlamıştır. Zira kendisinin hizmetleri de eritilemez. Unutturulamaz yok saydırılamaz. Bu gerçeklikten hareketle ağzıdan çıkan sözlerin iyi kantardan geçmesi gerekir.

Çünkü ağızdan çıkan söz geri gelmez. Her fırsatta Özcan’ı sevenleri kendimizden uzaklaştırmış olursunuz. Bu tür örneklemeye tanık oldum. Siyaset yaptığımız dönemde Baykal’ı eleştirdik mi DSP’ye sıcak bakan seçmen bizden uzaklaşırdı. Ecevit’i eleştiren CHP’liler de oy vermeyi düşünenler karşı tavır alırlardı. 

Helvacıoğlu şunu iyi öğrenmeli. Ağzından çıkan söz, hedefe atılan ok, ömürden geçen günler geri gelmez. 

Bu nedenledir ki özellikle hayal ettiği veya işaretini aldığı hizmetler konusunda final noktasında açıklama yapmalı. Şu anda yaşanan hizmet müjdeleme enflasyonu var. sonuca bakmak gerekir. Helvacıoğlu Keşan Belediyesi’ni teknik belediyeye taşıma gayretinde. Bu çalışmalar esnasında devletin hantal yapısını gözlemiş olması gerekir.

Gözlemi bırakalım bürokrasiden yakınması bunu göstermektedir. Yani hantal yapı devlette sürmekte. Hantal devlet yerini teknik devlete bırakmalıdır.

Sonuç olarak 30 (otuz) yıldır yapılanları şikayetten vaz geçilmeli. Yapılanları erit, unuttur, yok saydır anlayışı terk edilmelidir.

Gelecek hizmet açıklamaları bombardımanı devam ediyor. AKP Keşan İle örgütü, ilçe başkanı Milletvekili, belediye başkanı ortak açıklamalarının yapıldığı basın toplantılarını yapmaktan vazgeçti anlaşılan.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol