Gürcan Kılınç, güven tazeledi

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Keşan Belediyesi Kapalı Spor Salonu’na gerçekleştirildi.

Gürcan Kılınç, güven tazeledi

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Keşan Belediyesi Kapalı Spor Salonu’na gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
17 Ekim 2020 Cumartesi 23:10
Gürcan Kılınç, güven tazeledi

 SONGÜL KONAR

Genel kurul, saat 13.30 sıralarında başladı.

Genel kuruldan önce, salona alınan partililerin ateşleri ölçüldü ve dezenfektan verilerek, içeriye alındı. Genel kurulda, mehteran takımı tarafından marşlar okundu.

Gürcan Kılınç, güven tazeledi SONGÜL KONAR AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Keşan Belediyesi Kapalı Spor Salonu’na gerçekleştirildi. Genel kurul, saat 13.30 sıralarında başladı. Genel kuruldan önce, salona alınan partililerin ateşleri ölçüldü ve dezenfektan verilerek, içeriye alındı. Genel kurulda, mehteran takımı tarafından marşlar okundu. Genel Kurula; İstanbul Milletvekili ve Edirne Bölge Koordinatörü Tülay Kaynarca, AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 23. Dönem Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda, borsa ve esnaf odaları yöneticileri ve partililer katıldı. Genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Genel kurulda, divan heyeti başkanlığına Tülay Kaynarca, divan başkanlığına Rasim Özgün, katip üyeliklere Oktay Topalova, Nuriye Altın ve Hüseyin Nadi Şahin seçildi. Ayrıntılarıhikayedeki bağlantıdan okuyabilirsiniz... #medyakeşan #sarostv #akpartikeşan @kilinc.gurcan @helvacioglu.mustafa @fatmaaksal @belginiba @tulaykaynarca

Medya Keşan (@medyakesan)'in paylaştığı bir gönderi ()

Genel Kurula; İstanbul Milletvekili ve Edirne Bölge Koordinatörü Tülay Kaynarca, AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 23. Dönem Edirne Milletvekili Cemaleddin Uslu, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, siyasi partilerin ilçe başkanları, oda, borsa ve esnaf odaları yöneticileri ve partililer katıldı.

Genel kurul, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Genel kurulda, divan heyeti başkanlığına Tülay Kaynarca, divan başkanlığına Rasim Özgün, katip üyeliklere Oktay Topalova, Nuriye Altın ve Hüseyin Nadi Şahin seçildi. 

Divan heyetinin seçiminin ardından İlçe Başkanı Gürcan Kılınç söz aldı.

KILINÇ: “HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ”

Konuşmasına, “AK Parti 7. Olağan Kongresi’ne hoş geldiniz” diyerek, başlayan Kılınç, şunları söyledi: “Bu asil görevi şahsıma tekrar layık gören başta Genel Merkezimiz olmak üzere, il başkanım Belgin İba’ya, Edirne Milletvekilim Fatma Aksal’a ve AK Parti teşkilatımızın tüm mensuplarına teşekkür ederim. Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar gerek teşkilat kadrolarımızda gerekse oylarıyla, destekleriyle, duasıyla, samimiyet ve gayretleriyle partimize katkısını esirgemeyen her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bize verilen bu bayrağı en yükseğe çıkarmak için tüm gücümüzle mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Teşkilat olarak, bugünden itibaren yeni görev alacak kadromuzla birlikte gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacak, yeni gönülleri kazanmaya ve liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Keşan'ımıza yapılanlar o kadar değerli ki, bu da bizim gözümüzdeki Keşan'ın kıymetinin son derece büyük olduğunun kanıtıdır. Değerli dava arkadaşlarım biz iktidara geldiğimizde ilçemizin hali bugünkü halinden çok farklıydı. 30 yıl boyunca Keşan Belediyesi muhalefetteydi. Vatandaşlarımız, hizmet görmedi, samimiyet görmedi; dertlerini, mustarip oldukları sorunları dile getiremedi. Vatandaşlarımız o dönemlerde en çok ‘hükümet nerede, devlet nerede?’ diye soruyordu. Bu soruya ‘işte hükümetimiz burada, AK Parti burada’ diye cevap verdik.”

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Gürcan Kılınç, sözlerine şöyle devam etti: “Girdaptan çıkmanın zorluklarını, bataklığı kurutmanın ne kadar enerji gerektirdiğini halkımız biliyor. Bizler iktidara geldiğimiz andan itibaren gerek sahada gerek ilçe başkanlığımızda, gerek belediyemizde gönüllere dokunuyor, dertlere ve sevinçlere ortak oluyoruz. Olmaya da devam edeceğiz. Keşan'a hayat vermek ve geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Güzel ilçemizde hükümetin destekleriyle daha güzel bir Keşan için inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Belediyemizi aldığımız günden beri yapılan hizmetlerin hepsi ortadadır. Keşan'ımızın refah seviyesini arttırmak için gönül belediyeciliği ile halkımıza hizmet yolunda hız kesmeden elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. AK Parti'mizin bayrağı burada dalgalandıkça ve siz kıymetli büyüklerimin desteği bizlerle oldukça Keşan'ımız daha güzel olacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi: AK Parti milletimizin özlemlerinden ve taleplerinden doğmuştur. AK Parti sadece milletimize yaslanan bir partidir. AK Parti’nin mayasını milletimiz yoğurmuştur. AK Parti’nin kumaşını milletimiz dokumuştur. Bütün çabalarımızın semeresi, bütün başarılarımızın bereketi ülkemize ve milletimize aittir. Göreceksiniz 2021 daha güzel olacak, 2022 daha da güzel olacak. Bizim bir hayalimiz var. Bu millete bir borcumuz var. Allah'ın izniyle peşine düşecek, hangi engelle karşılaşırsak karşılaşalım onu aşacak, ülkemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Burada yaşadığımız şu birlik ve beraberlik tablosunu Türkiye'nin dört bir tarafına yayarak inşallah kenetleneceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemizi yeni ufuklara taşımak için durmak yok yola devam.”

Genel Kurulda daha sonra Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

HELVACIOĞLU: “HER GALİBİYET AK PARTİ KADAR MİLLETİMİZİN DE HAYKIRIŞIDIR”

Konuşmasına, “Keşan, Edirne ve Türkiye sevdalıları, bugün yeni bir aşıyla, yeni bir besmeleyle tazeleniyoruz” diyerek, başlayan Helvacıoğlu şunları söyledi: “Bu salonda sadece bir 

kongre yapmıyoruz. Bir düğün, bir şölen, bir kutlama yapıyoruz. Bayramımıza katılan herkese, 

millet sevdasıyla ve vatan aşkıyla dolu olan sizlere muhabbetlerimi sunuyorum. Buradan hep birlikte Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da gönül dolusu selam ve hürmetlerimizi sunuyoruz. Bu kongre, yıllardır adalet ve kalkınma isteyen, huzur ve barış isteyen, güven ve istikrar isteyen Keşan’ın kongresidir. Gerek kongrelerde, gerek seçimlerde, gerek icraatlarımızda ne başarımız varsa, bu milletimizin başarısıdır. Bu başarı; yoksulların, yolda kalmışların, gariplerin, yeter artık diyenlerin, söz milletindir diyenlerin başarısıdır. Her galibiyet AK Parti kadar milletimizin de haykırışıdır. Zaferimiz, dünya üzerindeki tüm mazlumların mağdurların zaferidir. Bizim yolumuz, Sultan Alparslan’ın, Melikşah’ın, Kılıçarslan’ın yoludur. Bizim yolumuz, Osman Gazi’nin, Fatih Sultan Mehmet’in, Sultan Süleyman’ın, Yavuz Sultan Selim’in yoludur. Bizim yolumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Merhum Adnan Menderes’in, Merhum Turgut Özal’ın, 

Merhum Necmettin Erbakan’ın yoludur. Bizim yolumuz; ülkemizi özgürlükler ve adalet ilkeleri temelinde buluşturan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yoludur. Bizler de bu temel doğrultusunda, tüm gönüldaşlarımız ile büyük ve aziz gayretler göstererek Keşan’ı hak ettiği yere getirmek için onurlu bir mücadelenin içine girdik.”

“AK PARTİ’NİN MAYASINI MİLLET ATMIŞTIR, HAMURUNU MİLLET YOĞURMUŞTUR”

Mustafa Helvacıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Ben öncelikle; bu mücadelede birlikte çalışma şerefine nail olduğum, Keşan’ı AK belediyecilikle tanıştıran ilçe başkanımız sayın Gürcan Kılınç ve yönetimini, güven tazelediği bir günde en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Çıktığı bu yolda, 

daha nice başarılar temenni ediyor; kongremizin Keşan’ımız, ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle de, geçmiş dönem, tüm ilçe başkanlarıma ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Kongremizin, milletin menfaatine sonuçlar doğuracağına da gönülden inanıyorum. AK Parti’nin mayasını millet atmıştır, hamurunu millet yoğurmuştur, kumaşını millet dokumuştur. AK Parti; ahdine, akdine sadık kalanların partisidir. AK Parti; milletin vicdanından, aklından ve basiretinden doğan partidir. Partimiz, siyasetten muradı, insana hizmet olanların adresidir. Partimiz; yarınların güzel Türkiye rüyasını görenlerin partisidir. 1,5 yıl önce gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından bugünlere kadar geldik. 1,5 yıl içerisinde vatandaşlarımızın beklentilerini hep birlikte saptayıp, projelerimizi adım adım hayata geçiriyoruz. Pantolon ayrı, ceket ayrı olmaz diyorduk. Keşan’ımızın kaybolan yıllarını geri kazanmak için takım elbise giymenin faydasını da hep birlikte gördük. Keşan’da; yollar, kaldırımlar, altyapı, şehir estetiği, sosyal ve kültürel işler, gönül belediyeciliği ve benzer birçok alanda çok önemli gelişmeler kaydedildi. Birçok özveride bulunarak, Cumhur ittifakı ile birlikte çok önemli mesafeler kat ettik. Kısacası, nereden nereye geldik.”

Mustafa Helvacıoğlu konuşmasını göreve geldikten sonra yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapmasının ardından tamamladı.

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Belgin İba söz aldı.

İBA: “AK PARTİ, KENDİNİ BU ÜLKEYE, BU MİLLETE ADAYAN BÜYÜK BİR KADRONUN ESERİDİR”

Konuşmasına, “Keşan İlçemizin 7. Olağan Kongresine teşrifleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum” diyerek, başlayan İba, şunları söyledi: “Keşan’da partimizin her kademesinde görev yapmış tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ederim. 31 Mart seçimlerinde yüzde 49,25'lik bir teveccüh ile Cumhur ittifakı olarak, AK Parti'mizi Keşan'ımızda iktidar kıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Böylece Keşan halkımız, AK Parti'nin hizmet belediyeciliği ile tanışarak aydınlık günler için kapılarını araladı. Az önce Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu saymış olduğu örnek hizmetleri için teşekkür ediyorum. Keşan Belediyemiz, halkımızın günlük hayatına dokunan çalışmalar yaptığı gönül belediyeciliği ile vatandaşımızın sevgisini kazandı. Lalapaşa, Havsa, Keşan ilçelerimizdeki ve Yenikarpuzlu, Yenimuhacir, Esetçe, Subaşı beldelerimizdeki hizmet hareketi inşallah Edirne'ye örnek olacak ve Edirne'mizin AK Parti Belediyeciliği ile tanışmasına vesile olacaktır. Kendimizi ve enerjimizi yenilemenin, milletimizle daha sıkı bağlar kurmanın vesilesi olacak 7. Olağan Kongremiz ile teşkilatlarımıza büyük görevler düşüyor. Tüm kadememizle kadın kollarımız, gençlik kollarımız, mahalle başkanlarımız ile birlikte halkımızla iletişimimizi kuvvetlendireceğiz. Bizler için siyasetin manası vatandaşlarımızın gönlünü kazanmak, bölgemize hizmet etmektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi AK Parti, kendini bu ülkeye, bu millete adayan büyük bir kadronun eseridir. inşallah bizler de 7. Olağan Kongrelerimiz ile hizmet siyasetimizin çıtasını hep daha yukarı çıkartacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye'nin geleceğini kucaklayarak, milletimize daha büyük hizmetler sunacağız. Milletimize, hizmet davasını ileriye taşımak için Gürcan Kılınç başkanımız ve yeni yönetimi ile yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Bu duygularla inandığımız yolda yürüdüğümüz 7. Olağan Kongremizin Keşan'ımıza, Edirne'mize hayırlar getirmesini temenni ediyor.”

Kongrede son olarak, AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal söz aldı.

AKSAL: “YENİDEN GÖREV ALACAK İLÇE BAŞKANIMIZ VE YÖNETİMİNE DE TEBRİK EDİYORUM”

Konuşmasına, “Keşan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek, devam Aksal, şunları söyledi: “Bugün hüzünlü bir gün yaşıyoruz, çok kıymetli yol arkadaşımız MKYK üyemiz, İstanbul Milletvekilimiz Markar Esayan’ı kaybettik. Rabbim inşallah rahmetiyle muamele etsin, ailesine baş sağlığı diliyorum. İkinci bir üzüntümüz ise Azerbaycan, Ermenistan sivillere saldırmaya devam ediyor. 30 yıldır Karabağ işgal altındaydı ve bu sürede Ermenistan saldırılarına hiç son vermedi. Hocalı katliamını unutmadık, o katliamda ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Karabağ artık Azerbaycan’ındır diyoruz. Türkiye her zaman Azerbaycan’ın yanında oldu, olmaya da devam edecek. Bugün Keşan kongresini gerçekleştiriyoruz, inanarak çıktığımız bu yolda, teşkilatlarımız ile birlikte bir sürece girdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, bizde esas olan davadır, yoksa makam ve mevkiler hepsi gelip geçicidir. Bugün bu makamlarda bizler varız, yarın yenileri olacak. Bugün burada teşkilatta yer alan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Yeniden görev alacak ilçe başkanımız ve yönetimine de tebrik ediyorum. Keşan’da 1,5 yılda çok güzel işler yaptık. Dünyada yaşanan pandemi nedeniyle kongrelerimizi bu yıl maalesef daha dar kapsamlı gerçekleştiriyoruz.  19 yıllık AK Parti döneminde ve 18 yıllık AK Parti iktidarında ülkede çok büyük işlere imzalar attık. Türkiye’de nereden nereye dediğimiz birçok güzel hizmetler gerçekleştirdik. Milletvekili adayı olduğumda Edirne için iki büyük amacım vardı. Bunlardan biri hızlı tren projesiydi. Hızlı tren projesi Edirne için cumhuriyet tarihinin en büyük projesi. İkinci proje Keşan Gıda İhtisas OSB. Bizim en büyük derdimiz istihdam. Bölgemizde iş yaratmamız lazım dedik ve Keşan İhtisas OSB için çalışmalara başladık. Tabi çalışmalar benim dönemimden önce başlamıştı, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İnşallah en yakın zamanda OSB’mizin temelini atacağız. İnanırsak başarırız. İnanmak başarmanın yarısıdır. AK Parti olarak her zaman söyledik, hizmet yerel de başlar. Yerelden hizmetlere başladık. Keşan’a 172 dekar millet bahçesi yapacağız. Bu salgın döneminde açık ve temiz havanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz daha iyi idrak ettik. Bunun ötesinde de birçok hizmetlere imza atıyoruz. 5 yıl sonra devraldığımızdan bu yana çok farkı Keşan olacak. Keşan’ı çöpten, çamurdan ve çukurdan kurtaracağız dedik. Onların güvenini boşa çıkarmamak için tüm teşkilatımız ile il ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız ile gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.” 

Fatma Aksal’ın konuşmasının ardından faaliyet ve mali bilanço raporları okundu.

Genel kurulda, daha sonra yeni yönetim kurulu üyeleri sahneye çıkarak, toplu şekilde fotoğraf verdi.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi.

AK Parti İlçe Başkanlığı seçimlerine, Gürcan Kılınç’ın başkanlığındaki tek listeyle gidildi. Seçimlerde delegenin oyunu alan Gürcan Kılınç, AK Parti’nin yeniden ilçe başkanı seçilerek, güven tazeledi. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından kongre sona erdi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nın yeni yönetim kurulu ve il delegeleri şu isimlerden oluştu:

İlçe Başkanı: Gürcan Kılınç.

Yönetim Kurulu üyeleri: Adnan Vural, Emre Bölük, Erol Şimşek, Seçim Uyar, Necmettin Tezmen, Serap Saraç, Nur Hamdiye Kalıntaş, Mehtap Perçin, Sevim Uslu, Emre Er, Orçun Dalkılıç, Metin Yürekli, Serkan Balcıoğulları, Göksel Aktaş, Serkan Gevrek, Tamer Altın, R. Harun Palabıyıkoğlu, Gözde Yücel, Levent Uçar.

İl Delegeleri: Şaban Çevik, Murat Gül, Salim Değişçi, Hikmet Taşçı, Nuran Uslu, Celil Gümülcineli, Mustafa Türker, Şükrü Çalışkan, Özkan Barlak, İbrahim Dinç, Emrullah Meriç, Serkan Gevrek, Asilcan İrcan, Fatih Erden, Hafize Can, Beril Üğdül, Sibel Göndemir, Kaan Karlıdağ, Osman Kılıç, Harun Özkaya, Erol Şimşek, Mustafa Mercan, Mustafa Can, Soley Mercan, Serkan Balcıoğulları, Gökay Ener, Mehmet Orman, Samim Mercan, Şaban Burgu, Nur Hamdiye Kalıntaş, Necati Turşucu, Ayşe Küçükgül, Ergün Söyleyici, Turgay Deniz, Birol Ocak, Süleyman Ocak, Abdullah Kemik, Ahmet Özdemir, Mustafa Özdemir, Ümit Torlaklı, Salih Arslan, Tolga Saltık, Hüseyin Boyalık, Hakan Çevikel, Muzaffer Güven, Mert Metin, Yusuf Uzdilli, Mustafa Altay, Hasan Sevin, Serdar Cirit, Saim Öztürk, Hakan Çapın, Seçim Uyar, Emre Bölük, Mehmet Çabuk, Bülent Sepil, Selim Köseler, Şafak Uslu, Firdevs Karabulut, Ramazan Aktaryıldız, Celalattin Durmaz, Aytaç Cinci, Recep Atik, Harun Öküzcü, Mehmet Göksu, Çağlar Ayaşlı, Ali Fahari Tunç, Kadir Uzun, Ercan Yirik, Mesut Pişkin, Yılmaz Altın, Mesut Özkan, Hasan Demirbozan, Hayati Ökten, Sinan Ökten, Kadir Gözeri, Emin Özcan, Hakkı Yyilber, Fahrettin Savcu, Gül Demirhan, Müslim Çekiç, Metin Yürekli, Tamer Kalay, Sebahattin Oksak, Zafer Demirdöven, Nizamettin Baldız, Necdet Çakmak, Fatma Aksal, Ramazan Harun Palabıyıkoğlu, Serap Saraç, Sema Sevinç Kılıç, Gürcan Kılınç, İsmail Keleş, Fehmi Aksal, Yasemin Kirazoğlu, Mustafa Helvacıoğlu, Esra Aksal, Nehir Gergin, Nuriye Altın, Halil Bayazıt, Etem Toptani, İlyas Tüfekçi, Yakup Balcı, Tarık Uysal, Savaş Pekdemir, Mehtap Perçin, Adnan Vural, Buket Pelvan, Levent Uçar, Mehmet Selim Aras, Devran Kahveci, Ebru Solmaz, Sabri Limanova, Fedai Kıyak, Hakan Kenar, Dilek Çakır, Mustafa Ardaç, Semra Çelik, Süleyman Poturlu, Aptullah Ardıç, Halden Çekiç, Ali Balaban, Süleyman Yavuz, Harun Reşit Bölük. 

Son Güncelleme: 17.10.2020 23:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol