Helvacıoğlu: “40 Kadınımızın ekmek kapısı hazır”

Keşan Belediyesi organizasyonu ve Edirne Valiliğinin destekleri ile birlikte 40 kadına istihdam sağlayacak projenin son aşamalarına gelindi.

Helvacıoğlu: “40 Kadınımızın ekmek kapısı hazır”

Keşan Belediyesi organizasyonu ve Edirne Valiliğinin destekleri ile birlikte 40 kadına istihdam sağlayacak projenin son aşamalarına gelindi.

Medya Keşan
Medya Keşan
14 Haziran 2021 Pazartesi 09:54
Helvacıoğlu: “40 Kadınımızın ekmek kapısı hazır”

SONGÜL KONAR

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan’da 40 kadına istihdam sağlayacak seyyar arabaların tanıtımını yaptı.

Edirne Valiliğinin destekleri ile hazırlanan proje için öncelikle 40 kadın tespit edilecek ardından seyyar arabaların duracağı yerler belirlenecek.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, geçtiğimiz cumartesi günü düzenlediği basın toplantısında proje ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Edirne Valiliğimizin desteği ile 40 kadınımıza istihdam sağlayacağız. Kadınlarımızın istihdamı için pratik ve yeterli ölçüde arabalar yaparak Valiliğimiz ile çalışma organizasyonuna girdik. Keşan Belediyesi organizasyonluğunda ve Valiliğimizin desteği ile 40 kadınımıza istihdam sağlayacak çalışmamızı sonuçlandırdık. Yakın zamanda 40 kadınımıza seyyar ekmek kapısı için caba sarf edeceğiz. 20’si ayrı, 20’si ayrı gruplar halinde seyyar çalışmada kadınlarımız evlerinde elleriyle yaptıkları yemekleri veya hediyelik ürünleri veya satın alıp ticaret yapacakları ürünleri satacaklar. Bu seyyar arabalarda evde yapılan yiyecek ve içecekler, hediyelik eşyalar, tokalar, takılar, anahtarlıklar, ayakkabıya, bastona kadar eşyalar satılacak. Bir çeşit ürün satmak kaydıyla 40 kadınımıza istihdam kapısı açmak üzere yer tespiti yapmaktayız. Hem 40 kadınımızı tespit edeceğiz hem de yer seçimi yapacağız. Yer seçiminde de yöresel pazarımızdan Erikli’ye, Yayla’ya, Cennet Parkımızın önünde yeni yaptığımız kaldırım alanına, İzzeti İkram’a, Artı Çarşı’ya, Kunduracılar Çarşısı’na kadar stantlarımızı kuracağız. 40 kadınımızı seyyar arabaları ile beraber gezdireceğiz, onlar da evlerine ekmek götürecek. Zaten kadınlarımız evlerinde yaptıkları yemekleri ve hediyelik eşyaları satıyorlar ama seyyar çalışmayı daha resmileştirerek, kurumsallaştırarak, dikkat çekerek ve markalaştırarak yapacaklar. Bu çalışmayı Keşan’a yakışır bir şekilde başlattık. Valimize de desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Keşan Belediyesi olarak bundan sonraki bölümleri organize edeceğiz. Bu çalışmamız ile 40 kadınımıza istihdamın hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol