Helvacıoğlu: Keşan’da maskesiz kimse kalmayacak

Keşan Belediyesi, Koronvirüs tedbirleri kapsamında vatandaşın sağlığını korumak için maske dağıtımlarına aralıksız devam ediyor.

Helvacıoğlu: Keşan’da maskesiz kimse kalmayacak

Keşan Belediyesi, Koronvirüs tedbirleri kapsamında vatandaşın sağlığını korumak için maske dağıtımlarına aralıksız devam ediyor.

Medya Keşan
Medya Keşan
24 Nisan 2020 Cuma 19:49
Helvacıoğlu: Keşan’da maskesiz kimse kalmayacak

HABER MERKEZİ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da bugün, vatandaşa maske dağıttı. 

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’la beraber saat 14.00 Alparslan Türkeş Meydanı’nda düzenlenen programda 5 bin adet maske vatandaşa ulaştırılırken, dağıtım sırasında sosyal mesafeye de çok dikkat edildi. 

Maske dağıtımları hakkında bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, “Alparslan Türkeş Meydanı’nda maske dağıtıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 50 bin maske dağıttık. Bundan sonra da belediye olarak maske dağıtmaya devam edeceğiz.” dedi. 

125 BİN MASKE DAĞITIMI PLANLANDI

Vatandaşın adreslerine de maske ulaştırdıklarının altını çizen Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan Halk Eğitimi Merkezi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte 125 bin maske üretmek amacıyla tüm planlamamızı yaptık ve tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Şu anda üretim için gerekli olan kumaşlarımızı da satın aldık. Keşan’da maskesiz bir vatandaşımız dahi kalmayacak. Tüm vatandaşlarımıza maskelerini ulaştıracağız. Bu konudaki çalışmalarımızı Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yürütüyoruz. 15 gün içerisinde 125 bin adet maskeyi vatandaşımıza ulaştırmayı planlıyoruz. Bizim vatandaşa ulaştırdığımız maskelerin dışında Cumhurbaşkanlığımızın ve Valiliğimizin de dağıttığı maskeler gelmeye devam ediyor. Son 1 haftada Cumhurbaşkanlığımızın ve Valiliğimizin gönderdiği maskeler dağıtılıyor. Bu çalışmalar devam ederken biz de Keşan’da vatandaşımız maske konusunda mağduriyet yaşamaması için adeta seferberlik başlattık. Belediye olarak 5’li paketler halinde maske dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bu paketlerle beraber belediyemizin imsakiyelerini de vatandaşımıza ulaştırıyoruz. Pakette ayrıca steril eldiven ve sabun da bulunuyor.” 

EVLERE DE MASKE DAĞITIMINA DEVAM EDİLİYOR

Cumartesi günleri kurulan halk pazarı ve semt pazarlarında da maske dağıtımına devam edeceklerinin dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan Belediyesi olarak kimseyi maskesiz bırakmayacağız. Kaymakamlığımız ve Valiliğimizin ortak organizasyonu ile maskesiz Keşanlı vatandaşımız kalmayacak. 15 gün içinde bir şikayet duymayacağımız kadar maske dağıtımını hızlandırdık. Bugün de burada 5’li olmak üzere bin adet pakette 5 bin maskeyi dağıtıyoruz. Cumartesi pazarında 5 bin adet paket dağıtacağız. İki günde 10 bin maskeyi vatandaşımıza ulaştırmış olacağız. Ayrıca oluşturduğumuz 10 ekiple de evlere maske dağıtımına da devam ediyoruz.”

Öte yandan maske dağıtımı esnasında Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli vatandaşları sosyal mesafeye uymaları konusunda sık sık uyardı. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol