Helvacıoğlu, Müteahhitler ve İnşaat Sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu İmar ve şehircilik Müdürlüğü organizesinde, dün, müteahhitler ve inşaat sektörü temsilcileri ile Şapçı Ağadayı Tesisleri’nde bir araya geldi.

Helvacıoğlu, Müteahhitler ve İnşaat Sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu İmar ve şehircilik Müdürlüğü organizesinde, dün, müteahhitler ve inşaat sektörü temsilcileri ile Şapçı Ağadayı Tesisleri’nde bir araya geldi.

Medya Keşan
Medya Keşan
26 Eylül 2020 Cumartesi 09:29
Helvacıoğlu, Müteahhitler ve İnşaat Sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

HABER MERKEZİ

İnşaat sektörü ve imar konularını içeren toplantıya Keşan Ticaret Odası Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Dülgerler İnşaat Sanatkarları ve Elektrik Tesisatçıları Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Bülent Gezer, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu,   Keşan Belediye Meclis Üyesi Şafak Uslu, İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal ve teknik ekibi, birim amirleri, müteahhitler ve inşaat sektörü temsilcileri katıldı.

“KEŞAN’IN ÖNÜNÜ AÇACAK İŞLER YAPIYORUZ”

Toplantıda konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan’ın önünü açacak işler yapıyoruz. Birlikten rahmet, ayrılıktan azap doğar. Biz birlikteyiz ve Keşan’a rahmet getiriyoruz. Pandemi süreci inşaat sektörünü çalışma açısından durdurmadı ama ekonomik anlamda durdurdu. Mevzuat çerçevesinde birbirimize destek olmamız gerekiyor. Şehrin gelişimi ve vizyonu açısından müteahhitlerimiz ve inşaat sektörü önemli bir mihenk taşı. İzzetiye, Paşayiğit, İstasyon ve Keşan’ın tümünde özlenen bir yapılaşma sürecine giriyoruz. Paşayiğit’teki Gıda İhtisas OSB belediye ve oda, borsa olarak ekonomik anlamda üzerimize düşeni yaptık. İnşallah 2023’te burada bacalar tütecek. Bu OSB çalışmamızdan sonra Yeniceçiftlik’te Besi OSB konusunda planlarımız var. Keşan’ın bölgesel anlamda önü çok açık. Muhteşem bir coğrafyaya sahibiz. Yeni Keşan’ın ufkunu hep birlikte açacağız. Yaptığımız yol ve alt yapı çalışmaları ile inşaat sektörüne değer katıyoruz. Bu toplantı bir başlangıç, devamı da gelecek. Biz tüm sektörlerin olduğu gibi inşaat sektörününde yanındayız” dedi.

“OSB BÖLGEMİZE VE KEŞAN’A DEĞER KATACAK”

Ardından söz alan Ticaret ve Sanayi odası Başkanı İsmail Şapçı, “İnşaat sektörü çok dinamik bir sektördür. Sadece kendi sektörünü değil, diğer sektörleride harekete geçirir. OSB bölgemize ve Keşan’a değer katacak. Bölgemizi hareketlendirecek. Sektörlerle iş birliği toplantılarımızı şimdiden sonra da sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Keşan’ın gelişimi için adımlarımızı şimdiden atmamız gerektiğini ifade eden Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz, “OSB Keşan’da faaliyete geçtiğinde tüm ülke ve bölgelerden göç almaya başlayacağız. Pandemi ve deprem olasılığına karşı büyük şehirlerden kırsala büyük bir talep var. Buda göçleri artıracak. Buna hazırlıklı olmalı ve Keşan’ın gelişimi için adımları şimdiden atmalıyız” dedi.

Keşan Dülgerler İnşaat Sanatkarları ve Elektrik Tesisatçıları Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Bülent Gezer’de konuşmasında inşaat sektöründe kalifiye eleman ve eğitim süreciyle ilgili sıkıntılara dikkat çekti.

İmar ve şehircilik Müdür Ali Ünal ise, “Keşan’ın gelişimi için müdürlük ve belediye olarak mevzuat çerçevesinde elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Yeni imar alanları açtık. Hem belediyenin hem vatandaşımızın yararına olacak kararlar alıyoruz” diye konuştu.

Toplantıda; Keşan imar planları ve ihalesi yapılarak devam eden 18. madde uygulaması, İzzetiye Mahallesi’nin onaylanan imar planları konusu, Gıda İhtisas Tarım OSB Projesi kapsamında Paşayiğit Mahallesi’nin geleceği, mücavir alanlarımızda iptal edilen imar planlarımız ve yeni yapılan imar planı süreci, bina üzerine yazılı tabela isimleri, yeraltı çöp konteynerleri, kartlı akıllı su sayaçları, yol kaldırım ve peyzajda ortak çalışma, Keşan Kent Hizmetleri’nden destek alımı gibi konular görüşüldü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol