İYİ Parti’den, ‘Küçük ortak’ açıklaması “Kimsenin küçük ortağı değiliz”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı, gergin geçen Şubat ayı meclis toplantısında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun söylediği ‘Küçük ortak’ sözü ile ilgili açıklamada bulundu.

İYİ Parti’den, ‘Küçük ortak’ açıklaması “Kimsenin küçük ortağı değiliz”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı, gergin geçen Şubat ayı meclis toplantısında Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun söylediği ‘Küçük ortak’ sözü ile ilgili açıklamada bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
07 Şubat 2021 Pazar 22:49
İYİ Parti’den, ‘Küçük ortak’ açıklaması  “Kimsenin küçük ortağı değiliz”

AYGÜL KONAR

Gergin geçen mecliste yaşananları değerlendiren İYİ Partililer şunları söyledi: “Geçtiğimiz perşembe günü gerçekleştirilen Keşan Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısında yaşananlar bu açıklamayı yapma zaruriyetini doğurmuştur. Siz değerli hemşehrilerimizin de yaşananları canlı yayında gördüğü üzere, görevi Belediye Başkanı olarak Meclis başkanı sıfatı ile meclisini yönetmek olan başkanın, meclisi ile nizipleşmek, kavga etmek niyetini alenen ortaya koyan tavırları henüz toplantının başında ‘önergeler’ okunurken kendisini belli etmiştir. Meclisin doğasına aykırı olarak, 2 saat 30 dakikalık meclis toplantısının 1 saat 26 dakikasını, birleştiricilikten uzak, hakaretamiz cümleler ile karşısındaki insanlara, seçilmiş oylarla o meclise gelmiş olduklarından bihaber, maaşlı elemanları gibi davranarak, bize göre halka da gerçek yüzünü (genelde kameralar önünde şirinlik pozları ile oynamayı çok seven ve iyi de becerebilen doğal bir oyuncu profili kendisi) göstermiştir.”

“HADDİNİ BİL, EDEBİNİ BOZMA!”

Başkanın bu söylemlerinden sonra derhal özür dilemesi gerektiğini önemle vurgulayan İYİ Partili üyeler, sözlerinin devamında şunları söylediler: “Basın açıklamamızı yapma sebebine gelince; Keşan Belediye başkanı dünkü toplantıda partimizin değerli meclis üyesine oturum esnasında 2. madde ile ilgili söz hakkını kullandığı sırada, kendisine cevaben hadsizce sarf ettiği ‘Küçük ortak!’ İthamı ile ilgilidir. Meclis toplantısı esnasında ve sonrası gerek parti üyelerimiz gerekse Keşan’da yaşayan aziz hemşehrilerimizin tepkisini çeken, bu sebeple de Yönetim kurulumuza ve partimize telefon ve mail yolu ile ulaşıp ortaya çıkan bu hadsiz diyalog karşısında tepkilerini ileten kıymetli insanların talepleri doğrultusunda İYİ Parti Keşan ilçe teşkilatı olarak yaşanan bu skandala kayıtsız kalmadık, kalamadık. Kimsenin küçük ortağı değiliz. Senin ‘ucuz’ yakıştırmanla da olmayız. Haddini bil, edebini bozma! Bize de bozdurma. Reytinglerini arttıracaksın diye hadsizlik yapma hakkını kimse sana vermedi. Bu dakikadan sonra da vermez. Başkan, kamuoyu önüne çıkıp, partimiz ve meclis üyelerimizden özür dilemediğiniz müddetçe, Meclis toplantıları haricinde, bireysel ya da kurumsal bilgilendirme, meclis üyeleri ile ortak bir çalışma hazırlanması (millet ittifakı olarak) açık yahut kapalı toplantılar de dahil olmak üzere ayrıca İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulundan herhangi bir arkadaşımız ile görüşmeniz söz konusu dahi olmayacak! Muhatap alınmayacaksınız. Saygı değer Keşan kamuoyu ve aziz hemşehrilerimize kıymetli İYİ Parti üyelerimize saygı ile duyurulur.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol