Kalfalar, 2020 yılını değerlendirdi

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, 2020 yılında mahallede yapılan çalışmaları değerlendirerek, 2021 yılından beklentilerini açıkladı.

Kalfalar, 2020 yılını değerlendirdi

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, 2020 yılında mahallede yapılan çalışmaları değerlendirerek, 2021 yılından beklentilerini açıkladı.

Medya Keşan
Medya Keşan
04 Ocak 2021 Pazartesi 07:41
Kalfalar, 2020 yılını değerlendirdi

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Bayram Ali Kalfalar, Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz önderliğinde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nun desteğiyle İnönü, Şehit Polis Ahmet Can ve Şehit Er Akın Buluş ilkokulları ile 700 Evler Konutları'nda spor aletleri konulduğunu belirterek, "Vatandaşlarımız bu alanlara konulan aletlerde spor yapabilecekler. Ayrıca Şehit Er Akın Buluş İlkokulu'nda güvenlik görevlisi görevine başladı. Ayrıca artık vatandaşlarımızda okul binasını korumaya başladı. Mahalle halkımızın okuluna sahip çıkmasını bekliyorum. Emniyetimiz de bu konuda çok duyarlı. Hırsızlık olaylarına karşı ciddi bir mücadele veriyorlar" dedi.

TARIM İSTİŞARE KURULU KURULMALI

Keşan'da, acilen tarım istişare kurulu kurulması gerektiğini ifade eden Kalfalar, "Bahçecilikle uğraşan köylerimiz var. Arıcılık konusunda oldukça ilerdeyiz. İstanbul'a yakın bir konumdayız. Bu gelir kaynaklarımızın değerlendirilmesi için bir proje hazırlanabilir. Ancak ben bu projeyi hazırlayacak kurumu göremiyorum. Mesela İzzeti ikram pazarı kuruldu. Ancak burada da eksik yanlar var" diye konuştu.

700 EVLER KONUTLARI'NDA KOMİSYON KURULMALI

Bayram Ali Kalfalar, 700 Evler Konutları'nda sorunların devam ettiğini dile getirerek, "Maalesef 700 Evler Konutları'nda evleri olanlar yanlış bilginin kurbanı oldu. Beni gelip dinlemediler. Birileri çıkıp, 'taksitleri ödemeyin, Cumhurbaşkanı size buraları ücretsiz verecek' dedi. Eğer bu ödemeler zamanında yapılsaydı 1080 adet daha konut yapılacaktı. Buralarda ölçüm yapıldı. Ama konutlarda oturan vatandaşlar 100 lira parayı vermediler. Bu yüzden de vazgeçildi. 700 Evler Konutları'nda evlerin kiraya verildiği söyleniyor. Burada bir komisyon kurulup, bunlar araştırılmalı, tespit edilmeli. 5 yıl kömür yardımı yapıldı. Şimdi gidin kaloriferler yanmıyor, her evden çatıya soba boruları uzatılıyor. Devlet aidatlarını vatandaş rahat yatırsın diye bunu yaptı. Zamanında bir kerede 736 konut yapıldı. Konut tipleri sorulabilirdi. Ama önemli olan bu değil. Eğer verilecekse de bu vatandaşlara tapuları verilsin ve evlerine sahip çıksınlar" ifadelerini kullandı.

YENİ YURT KAZANDIRILMALI

2021'in ülkemize sağlık ve bereket getirmesini temenni eden Kalfalar, şunları söyledi: "Öncelikle üniversitelerimiz için bir yurt ihtiyacı var. Keşan'da bilindiği üzere birçok okul Keşanlı hayırseverler tarafından yaptırıldı. Yusuf Çapraz ve Hakkı Yörük yüksekokullarının olduğu yerde 26.5 dönüm bir yurt alanı tahsis edilmiş. Buraya 450-500 yataklı bir yurt yapılması planlanmış. Ben bu yurdun bir an önce kazandırılmasını bekliyorum. Çocuklarımızı başkalarının eline teslim etmeyelim. Öte yandan öğrenci sayılarındaki artışta Keşan'a büyük bir girdi sağlayacaktır. Aynı şekilde akademisyenler için de bir lojman yapılabilir."

Bayram Ali Kalfalar, 700 Evler Camii'nin kubbe onarımı ve imam görevlendirilmesini sağlayan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'a da teşekkür etti. Kalfalar ayrıca 18'inci madde uygulamasıyla Keşan'a en kısa sürede huzurevi ve engelli rehabilitasyon merkezi yapılmasını da beklediklerini sözlerine ekledi.    

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol