Kent Konseyi Yürütme Kurulu:  “Kent sorunlarını, çevre ve ekoloji sorunlarını bütün olarak görmekteyiz”

Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından önceki gün düzenlenen basın toplantısında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun eleştirileri hakkında değerlendirmede bulunuldu.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu:  “Kent sorunlarını, çevre ve ekoloji sorunlarını bütün olarak görmekteyiz”

Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından önceki gün düzenlenen basın toplantısında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun eleştirileri hakkında değerlendirmede bulunuldu.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Ağustos 2020 Perşembe 11:22
Kent Konseyi Yürütme Kurulu:   “Kent sorunlarını, çevre ve ekoloji sorunlarını bütün olarak görmekteyiz”

SONGÜL KONAR

Keşan Kent Konseyi binasında düzenlenen toplantı, saat 19.30 sıralarında başladı.

Toplantıya; Keşan Kent Konseyi Başkanı Hasan Karagöz ve yürütme kurulu üyeleri katıldı.

Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından hazırlanan basın açıklaması, yürütme kurulu adına Aysena Gündoğan tarafından okundu.

“SAYIN BELEDİYE BAŞKANI DA BELEDİYE ADINA KEŞAN KENT KONSEYİ’NİN ÜYESİ VE BİLEŞENİDİR

Gündoğan açıklamasında şunlara yer verdi: “Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, Sayın Belediye Başkanı da belediye adına Keşan Kent Konseyi’nin üyesi ve bileşenidir. Bizler ilkesel olarak Kent Konseyi üyelerimiz, bileşenlerimiz ile basın önünde tartışmaktan kaçındık. Bunu doğru bulmadığımızı belirttik ve bu kararımıza uymaya çalıştık. Kent Konseyi olarak, üyelerimiz yani bileşenlerimiz ile tartışma yerimiz genişletilmiş genel meclisimizdir. Toplumsal yarar veya zarar içeren herhangi bir konu veya sorun üzerine bileşenlerimizden birisi genişletilmiş genel meclisimizin toplanmasını talep etmesi durumunda bizler meclisi toplar ve sorun olan konu ve sorunları tüm detayları ile tartışırız. Bu güne kadar hiçbir bileşenimizden böyle bir talep gelmedi. Keşke Sayın Belediye Başkanı bu konuda ilk olsaydı. Sorun gördüğü konular ile birlikte yapılmasını istediği konuların görüşüleceği bir toplantı talebinde bulunsaydı. Keşan Kent Konseyi olarak kent sorunlarını, çevre ve ekoloji sorunlarını, sosyal ve toplumsal sorunları tüm yaşam alanlarımızı kapsayacak şekilde bir bütün olarak görmekteyiz. Bu anlamda oluşturduğumuz çalışma programımızın ana başlıklarını şöyle sıralayabiliriz: Kadın El Emeği Birimi açıldı, çalışmalarını sürdürüyor, Madde bağımlılığı rehabilite, takip ve danışma merkezi, Keşan’da deprem gerçeği. Keşan depreme hazır mı?, Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezi ve Huzur Evi, Sazlıdere-Gökçetepe arasına yapılmak istenen FSRU Limanı ve Kara Boru Hattı, MUÇEV adlı şirkete işgal ettiren Saros sahilleri. Kent Konseyi Yürütme Kurulumuz 10 kişidir. Bu güne kadar tüm kararlar oy birliği ile alınmıştır. Yürütme Kurulu üyelerimizin iş durumları nedeniyle kararların hayata geçirilmesinde sayın başkanımız önde görülmüş olabilir. Konseyi her durum ve koşulda temsile yetkilidir. Gerekli durumlarda yürütme kurulumuzdan yeterli temsil yanında bulunmaktadır. Bunun sorun gibi göstermek anlaşılır değildir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol