Keşan Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 3 araç hibe etti

Keşan Belediyesi tarafından Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne hibe edilen 3 adet aracın teslim töreni dün gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 3 araç hibe etti

Keşan Belediyesi tarafından Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne hibe edilen 3 adet aracın teslim töreni dün gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
04 Eylül 2021 Cumartesi 10:01
Keşan Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 3 araç hibe etti

BÜLENT SAYLAM

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan ve saat 14.30 sıralarında başlayan teslim törenine; AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, siyasi parti temsilcileri, belediye ve il genel meclisi üyeleri, Keşan’daki kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ile emniyet müdürlüğü personeli katıldı.

Törende ilk olarak Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Keşan Belediyesi olarak Keşan’ın refahı için tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalara devam ettiklerini belirten Helvacıoğlu; “Bizlerin güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden fedakarca çalışan Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ailesi ile birlikteyiz. Keşan Belediyesi olarak

3 adet hibe araç desteğimizi sizlerin huzurunda gerçekleştiriyoruz. Keşan aslında bugün alışık olduğu günlerden birisini yaşıyor. Keşan’ın cömertliği, Keşan’ın kalenderliği, bugün burada tekrar

tezahür ediyor. İçtenlikle ifade etmek istiyorum ki; Keşan’da kamu kurum ve kuruluşları arasında

hakikaten ciddi bir uyum var. Belediyemizin, mahalli idarelerin, emniyet teşkilatımızın ve STK’ların

birliktelik ruhu ile yan yana durmasından fevkalade mutluyuz. Bu güzel şehirde herkes bunu hissediyor. Bu anlamda; tüm hemşehrilerimiz adına, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze hibe desteğinde bulunduğumuz bu 3 yeni araç ile birlikte, Keşan’ımızda asayiş, huzur ve güvenlik inşallah daha da iyi yerlere gelecek. Bugün asıl önemli olan bu yeni araçların İlçe Emniyet Müdürlüğü’müze teslim edilmesi değildir. Asıl önemli olan Emniyet Teşkilatımıza <Biz de sizinle nöbetteyiz> <Suçlunun karşısındayız>, <Suçlu ile mücadele eden devletimizin yanındayız.> mesajını vermektir. Bu kentin altyapısını, yeşil alanını, yol ve kaldırımını yapmak kadar güvenliğini sağlamanın da önemli olduğunu hissettirmektir. Kurum, kuruluş ve STK’larımız ile ortak akıl üretip, Keşan’ımızın tek yürek olduğunu göstermektir.” dedi.

Yeni araçların Keşan’a, Keşan halkına ve İlçe Emniyet Teşkilatına hayırlı olması temenni eden Helvacıoğlu, “Tüm Keşan halkı adına fedakar Emniyet Teşkilatımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu araçların alımında Keşan Belediye Meclisimizin katkısı çok büyük. Her bir Meclis üyemize ve katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu’nun ardından Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar mikrofona geldi. aldı.

Alçalar, şunları söyledi: “Keşan’a ve Keşan’lılara samimi bir şekilde çok teşekkür ediyoruz. Keşan Belediyesi, ilçe emniyet teşkilatımıza 3 adet araç hibe etti. Bu destek Keşan’a ve Keşanlılar’a yeniden hizmet olarak dönecek. Emniyete yapılan yardım Keşan’a yapılan yardımdır. Keşan halkının huzuru ve güveni için, asayiş olaylarının en aza indirilmesi için yapılan hibe için canı gönülden teşekkür ediyor ve hayırlı olması temennisinde bulunuyoruz.”

Alçalar’ın ardından kürsüye AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal geldi.

Keşan’ın birlik ve beraberlik içinde çok güzel günlerinden birini daha yaşadığını dile getiren Aksal, “Keşan’ımızda çok güzel işlere birlikte imza atıyoruz. İl Emniyet Müdürümüze Keşan’ımıza ve Edirne’mize hoş geldiniz diyoruz. Çok güzel hizmetlere imza atacağına inanıyoruz. Keşan’da park ve bahçe yapmak, yatırımlar yapmak çok önemli. Ama hepsinden önemlisi Keşan’ın asayiş ve güvenliğini sağlamak. İl ve İlçe Emniyetimiz asayişin sağlanması konusunda büyük fedakarlıklarla çalışıyor. Alınan araçlar daha iyi hizmet üretmelerine yardımcı olacaktır. Araçlarımızın kazasız belasız kullanılmasını ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından hibe araçlar için Keşan İki Minareli Çarşı İmam Hatibi İbrahim Kuş tarafından dualar okundu.

Duaların ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 3 hibe aracın anahtarlarını Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar’a teslim etti.

Teslimin ardından araçlar için kesilen kurbanın kanı araçların lastiklerine sürüldü.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol