Keşan Belediyesi Proje Masası tanıtıldı Helvacıoğlu: “Trakya’da olmayan bir yapıyı oluşturduk”

Keşan Belediyesi Proje Masası’nın dün düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Keşan Belediyesi Proje Masası tanıtıldı Helvacıoğlu: “Trakya’da olmayan bir yapıyı oluşturduk”

Keşan Belediyesi Proje Masası’nın dün düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
10 Ağustos 2021 Salı 09:41
Keşan Belediyesi Proje Masası tanıtıldı  Helvacıoğlu: “Trakya’da olmayan bir yapıyı oluşturduk”

BÜLENT SAYLAM

Saat 12.30’da, Keşan Belediyesi Meclis Salonu’nda başlayan toplantıya; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Tahir Özçınar ve Ali Ünal, Proje Masası Ekibi üyeleri katıldı.

HİBE PROJELERİ KEŞAN’IMIZA KAZANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Bugüne kadar 38 milyon TL’lik projeyi Keşan’ımıza kazandırdığımızı gururla ifade etmek istiyorum”

Tanıtım toplantısında konuşan Başkan Helvacıoğlu, Keşan’ın projelerle gelişeceğini söylediklerini ve göreve geldikleri günden bu yana birçok projeyi hayata geçirdiklerinin altını çizerek, “Bu anlamda hayata geçirdiğimiz Keşan Belediyesi Proje Masası ile de birçok yeniliğe hep birlikte şahit olduk. Şimdi proje masamızı daha da kurumsal bir yapıya kavuşturmuş bulunuyoruz. Bundan sonraki süreçte, güçlü bir ekip ile hibe projeleri Keşan’ımıza kazandırmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar 38 milyon TL’lik projeyi Keşan’ımıza kazandırdığımızı gururla ifade etmek istiyorum.” dedi.

KARŞILIKLI İŞ BİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE; KARDEŞ KENT İLİŞKİLERİ KURACAK

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi kısaca proje masası ekibimizi sizlerle tanıştırmak istiyorum.Keşan Belediyesi Proje Masası ekibi; kurum içi Aytaç Onur Akay, Seda Havale, Murat Yalçınkaya. Kurum dışı danışmanlık Nazife Gündoğdu, Tahir Demirel, Dilruba Ezgi Yılmaz, Rasim Ergene. Belediye Başkan Yardımcımız Tahir Özçınar proje ekibimizin çalışmalarını takip ediyor, Ali Bey ise teknik olarak destek veriyor. Belediye yapısında belki de Trakya’da olmayan bir yapıyı oluşturduk. Bu kapsamda proje masamız; yurtdışındaki belediyeler ve mahalli idare birlikleriyle karşılıklı iş birliği çerçevesinde; kardeş kent ilişkileri kuracak, ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmeye yönelik eğitim, kültür, sanat, teknoloji ve spor gibi alanlarda projeler üretecek, girişimlerde bulunarak yeni proje imkanlarını araştıracak ve belediyemizin amaç, hedef ve faaliyetlerine uygun projelerin hazırlanmasını sağlayacaktır. Ulusal ve uluslararası hibe teklif çağrılarını takip ederek, uygun olan konulara yönelik proje hazırlıkları yapacaklar. Ayrıca ilgili birimlerimize de bu konularda rehberlik edecek ve koordinasyonu sağlayacaklar.”

PROJE MASAMIZ AKREDİTE BİR BİÇİMDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

Proje Masası ile özellikle AB projelerine yönelik yeni işbirliklerini geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Helvacıoğlu,“AB kaynaklı fonlar, çeşitli bakanlıklar ve kalkınma ajanslarına uygun olan konularda proje hazırlıkları yapmaya devam edeceğiz. Proje masamız akredite bir biçimde çalışmalarını sürdürecek. Bu kapsamda özellikle gelişim konusu içindeki alanlarda ve yine özellikle gençlerimize yönelik konularda çeşitli proje başvuruları sağlamaya devam edeceğiz. Kültür, turizm, spor ve sanatı içinde bulunduran birçok projeye bundan sonra da KeşanBelediyesi olarak ev sahipliği yapacağız. Bu anlamda ben tüm ekibi kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Keşan’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

KATKI VERMEK İSTEYEN HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ

Açıklamasının sonunda devam eden ve tamamlanan projeler hakkında bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “At Arabaları Triportöre Dönüşüyor, ABprojesi Renkler- TheColours, İbriceLimanı Turizm Potansiyelini Geliştirme Fizibilite Çalışması projelerimizi tamamladık. 2020 SOGEP Yıl Boyu Üretim ve İstihdam ile Okula Giden Mutlu Çocuklar, YEVDES Güneş Enerji (GES) Santrali Destekleri ve Mehmet Özcan başkanımız döneminden gelen ve devam ettirdiğimiz Macera Parkı (ABIPAIIProjesi)’nda ciddi şekilde yol aldık. Bir de başvurusunu yaptığımız projeler var. 2021 Sogep Engelsiz Keşan Projesi, Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması, Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması, Gıdanı Koru Fikir ve Proje Yarışması, ISO 9001 Kalite Yönetimi Personel Eğitimleri, Kaynağında Ayrıştırma ile Sürdürülebilir Belediyecilik devam eden projelerimiz. Tüm kurumlarımız ile proje çalışmalarımıza devam edeceğiz. Katkı vermek isteyen herkesten destek bekliyoruz. Kimin aklında ne varsa bizle paylaşabilir.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol