Keşan’a 12 triportör daha geldi

Keşan Belediyesi, ‘At Arabaları Triportöre Dönüşüyor’ projesi 2. etabı kapsamında sağlanan 46 adet triportörden 12’sini, dün teslim aldı.

Keşan’a 12 triportör daha geldi

Keşan Belediyesi, ‘At Arabaları Triportöre Dönüşüyor’ projesi 2. etabı kapsamında sağlanan 46 adet triportörden 12’sini, dün teslim aldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Şubat 2022 Salı 10:19
Keşan’a 12 triportör daha geldi

KEŞAN BELEDİYESİ

11.00 sıralarında Keşan’a ulaşan triportörler Salı Pazarı’na indirilerek, montaj çalışmaları gerçekleştirildi.

Saat 11.30 sıralarında Salı Pazarı’na gelen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaları yerinde izledi.

HER ŞEY SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ DEVAM EDİYOR

104 triportörden sonra 46 adet daha triportör aldıklarını ifade eden Helvacıoğlu, “Her şey söz verdiğimiz gibi devam ediyor. Hayvansever belediyecilik konusunda Türkiye’ye örnek olan projemiz sürüyor. Projemizin 2. etabı kapsamında 46 triportör daha aldık. Bugün 12’sini teslimatı yapılıyor. Kalan araçlarımız da çok yakın sürede elimize ulaşacak. Araçların montajlarını yaparak vatandaşımıza teslim edeceğiz. Bildiği gibi ilk etapta vatandaşımıza 104 triportörü bedelsiz olarak teslim etmiştik. İlçemizin ihtiyacı olan önemli bir proje. Projemiz diğer belediyelere örnek oldu. Birçok belediyeden telefon alıyoruz ve projemiz hakkında bilgi istiyorlar. Projemize destek veren ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Keşan’ımızın önceliklerinin farkında olarak çok çalışmaya devam ediyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

2. ETABIN ARDINDAN KEŞAN’DA AT ARABASI KULLANAN VATANDAŞIMIZ KALMAYACAK

Proje sorumlusu Aytaç Onur Akay ise ‘At Arabaları Triportöre Dönüşüyor’ projesinde 2. etap çalışmalarına başladıklarını dile getirerek, “Çalışmalarımız kapsamında 46 vatandaşımızın at arabası ile Keşan’ımızda artık hafif yük taşımacılığını yaptığını tespit ettik. Bunun üzerine 2. Etap çalışmalarımız başladı ve bugün 46 triportörden 12’sini teslim aldık. Salı Pazarımızda yeni araçlarımızın montaj işlemlerini yapıyoruz. 46 triportörü de teslim ettikten sonra 2. etap çalışmalarımız tamamlanmış olacak. 2. etabın ardından Keşan’da at arabası kullanan vatandaşımız kalmayacak. Projemiz ile ilçemizde atların yük taşımacılığında kullanılması engellemiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol