Keşan’ın ilk kadın kooperatifi KESKÜP kuruldu

Edirne Valiliği’nin desteğiyle kurularak üretime geçen kadın kooperatifleri tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.

Keşan’ın ilk kadın kooperatifi KESKÜP kuruldu

Edirne Valiliği’nin desteğiyle kurularak üretime geçen kadın kooperatifleri tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor.

Medya Keşan
Medya Keşan
27 Mart 2021 Cumartesi 10:59
Keşan’ın ilk kadın kooperatifi KESKÜP kuruldu

HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Hediyelik sepet üretimi yapacak olan Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (KESKÜP) kurularak faaliyetlerine başladı.

Edirne Valiliği’nin üretim malzemesi için maddi destek verdiği, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan TSO, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Sosyal Hizmet Merkezi İlçe Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde kurulan Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kuruluş imzaları Ticaret İl Müdürlüğü’nde atıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü NergisMustafapaşaile birlikte Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret eden kooperatif üyesi kadınlar, hediyelik sepet üretimi yaparak üretime ve aile bütçesine katkı sağlayacaklarını ifade ederek,kendisine teşekkür etti.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yaptığı açıklamada, “Kadınlarımızın üretime, aile bütçesine ve ülke ekonomisine katkı vermelerini sağlamak amacıyla ilimizde kadın kooperatiflerinin sayısını her geçen gün arttırıyoruz. Kadınlarımız ürettikçe ülkemiz kazanacak diyerek bugünde hediyelik sepet üretimi yapacak olan Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kuruluşunu tamamlayarak kooperatif sayımızı 7 ye çıkardık. Keşan ilçemizde kuruluşunu yaptığımız bu örnek kooperatif projesini diğer ilçelerimizde de yaygınlaştırarak hayata geçireceğiz. Üretim malzemesi desteği verdiğimiz derneğimizin güzel işlere imza atacağına eminiz, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu da, Keşan'ın ilk kadın kooperatifiKESKÜP’ünkurulduğunu ifade ederek,“Edirne Ticaret İl Müdürlüğümüzde Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme, Pazarlama Kooperatifimizin kurulum imzalarını attık. Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp'ten kadın kooperatifimize tam destek aldık, destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Onlarca kadınımız üretime dahil oluyor, Keşan'ımızın çalışkan kadınları ekonomiye can veriyor. Türkiye’nin hediyelik sepetleri artık Keşan'dan. Kadın demek emek ve başarı demek, dün, bugün ve yarın demek kadınlarımızın başarıları ile gurur duyuyoruz, birlikte çok güzel işler başaracağız. Edirne Valiliğimiz, Keşan Kaymakamlığımız, Keşan Belediyemiz, Keşan TSO, Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz işbirliğinde Keşan Sepetçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme, Pazarlama Kooperatifimizin Edirne Ticaret İl Müdürlüğümüzde kurulum imzalarını attık” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol