Kirezci: “Lütfen bu şark kurnazlıklarına, hedef saptırmalara artık aldanmayalım”

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, partisinin çalışmaları ve geldiği noktayla ilgili bilgiler vererek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kirezci: “Lütfen bu şark kurnazlıklarına, hedef saptırmalara artık aldanmayalım”

Memleket Partisi Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci, partisinin çalışmaları ve geldiği noktayla ilgili bilgiler vererek, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Medya Keşan
Medya Keşan
18 Ağustos 2021 Çarşamba 08:43
Kirezci: “Lütfen bu şark kurnazlıklarına, hedef saptırmalara artık aldanmayalım”

AYGÜL KONAR

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce önderliğinde iki ay önce resmen kurulan, o günden bu yana geçen iki aylık süre zarfında 52 il ve yaklaşık 300 ilçede örgütlenerek kongrelerini gerçekleştirdiklerini dile getiren Kirezci, Memleket Partisi olarak, örgütlenmeye devam ettiklerini ifade etti.

Salih Kirezci, “Açıkçası bu kadar kısa zamanda bir çok kesimin beklentisi üzerinde gerçekleşen bu ilgi ve teveccühte öncelikle sayın genel başkanımızın liderlik performansı ve partimizin halkın sorunlarını doğru tespit ederek sahada olmasının yanı sıra halkımızın mevcut iktidar ve muhalefete olan güvensizliği ve temiz siyasete olan özlemine bağlıyorum” dedi.

“İNSANLAR ARTIK HALKINA SÜREKLİ YALAN POMPALAYAN İKTİDARI İSTEMİYOR”

Salih Kirezci, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle Z kuşağı diye adlandırılan genç nesilin içinde bulunduğu umutsuzluk, işsizlik, eğitimdeki ucube uygulamalar, eğitip mezun edip sokağa salınan ama atanamayan, iş bulamayan üniversite mezunu çocuklarımız, öte yanda eğitimsizlikten dolayı çalıştıracak eleman bulamayan sanayi kuruluşları ve küçük işletmeler tüm bunları üst üste koyduğumuzda insanlar artık kalıplaşmış söylemlerden öte geçemeyen muhalefet ve halkına sürekli yalan pompalayan iktidarı istemiyor ve yeni arayışlara yöneliyor. Yaklaşık 20 yıldır altı defa hükümet kurmuş bir iktidar ve yereldeki temsilcileri başaramadığı her şey için 30 yıl, 70 yıl öncesini örnekleyerek beceriksizliğini perdelemeye çalışıyor. Artık bu seviyesiz siyasetten ikrah geldi herkese. Lütfen televizyonlardan, gazetelerden kirli ellerinizi, sosyal medyadan da trollerinizi bir çekin artık da sahaya çıkıp hep birlikte adilce insanlara inelim. Fikirlerimizi, hayallerimizi, projelerimizi anlatalım. İnsanlar özgür iradesiyle kimi tercih edecek görelim. Öte yandan bir kısım muhalefet temsilcilerine bakıyoruz, iktidarın bu aymaz politikalarına ve gündem saptırmalarının tuzağına düşüp siyasetin seviyesini yerle bir ediyorlar. Gündem o kadar yoğun, hatalar o kadar fazla ki, sınırlarımız kevgir olmuş ülkeye giriş serbest çıkış yasak, doğu sınırımızdan girene bir şey demeyen hükümet, batı sınırından çıkmak isteyen yabancılara göz açtırmıyor. Sonra da kaçakları yakaladık diye övünüyor, şaka gibi! Bir tarafımız alevler içinde yanıyor, diğer tarafımız sular seller içinde yanıyor, insanlar ölüyor, hayvanlar telef oluyor daha onların hesabı sorulmadan yanan ormanın yerine ne yapılacağını sorgulayan bir siyaset anlayışı, ötede en sorumlu olması gereken kişi milletin kafasına keyif çayı fırlatıyor, ikinci kişi de korkmayın yanan orman yerine otel yapmayacağız diye milleti teselli ediyor.”

“MUTLAKA VE MUTLAKA NUTUK’U OKUYALIM”

Açıklamasının devamında özelliklere gençlere seslenen Kirezci, “Sevgili dostlarım, tüm parti temsilcileri sosyal medya kulanıcıları, gazete okurları lütfen bu şark kurnazlıklarına, hedef saptırmalara artık aldanmayalım. Dünya artık herkes için çok küçük, tek bir tuşla her bilgiye her habere ulaşabiliyoruz. Yeter ki sorgulayıcı olup takip edelim. Kendi kararlarımızı verelim. Bize saygısı olanı seçelim. Memleket Partisi olarak bunu Türkiye’de ilk kez tüzüğünde kurala bağlamış bir partinin temsilcisi ilçe başkanı olarak söylüyorum. Kime destek verirsek verelim, ancak hiç kimseye bizim adımıza karar verme seçme yetkisi vermeyelim. Mahalle köy muhtarımızı nasıl hür irademizle seçiyorsak, genel başkanımızı da, belediye başkanımızı da, vekilimizi de biz belirleyelim. Bu olmadığı sürece sistemin adına ister güçlü parlementer desinler, ister başkanlık. Sonuç değişmeyecek, yöneten kendini de denetleyeni de kendisi seçecektir. Son olarak bütün gençlerimize ısrarla söylüyorum, tercih yapmadan önce sorgulayalım, tüzüğünü programını okuyalım. En demokrat olanın peşinden gidelim ve yine ısrarla söylüyorum, mutlaka ve mutlaka Nutuk’u okuyalım ve ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünleri nasıl 90 yıl önceden tarif ettiğini görelim ve asla onun çizgisinden sapmayalım. Ülkemizin güneyi-kuzeyi tam bir keşmekeş iken yanıbaşımızda Saros Körfezi göz göre göre tüm itirazlara ve mahkeme kararlarına rağmen resmen telef ediliyorken, kendi bölgesine sahip çıkması gereken iktidar temsilcileri, binlerce kişinin katıldığı bir mitinge bilmem hangi partili vekil geldiği için ben yokum deyip aklınca kendini meşru, katılanları gayri meşru zemine çekmek istiyor. Akla ziyan bir seviyesizlik ama öte yandan da bu tuzaklara gelip gerçek gündemin dışındaki tartışmara sürüklenen bir kısım muhalefet. İnşallah önümüzdeki süreçte yep yeni bir siyaset anlayışıyla bu iş bilmezleri hep birlikte yeneceğiz. Bunun için tüm hemşehrilerimizi dostlarımızı partimize üye olmaya davet ediyorum. Hep birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol