Kütüphane ve Sanat Merkezi ihalesi gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi Kütüphane ve Sanat Merkezi iç Mekan Düzenleme İşi ihalesi, 4 Ağustos 2020 Salı günü gerçekleştirildi.

Kütüphane ve Sanat Merkezi ihalesi gerçekleştirildi

Keşan Belediyesi Kütüphane ve Sanat Merkezi iç Mekan Düzenleme İşi ihalesi, 4 Ağustos 2020 Salı günü gerçekleştirildi.

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Ağustos 2020 Çarşamba 09:20
142 Okunma
Kütüphane ve Sanat Merkezi ihalesi gerçekleştirildi

HABER MERKEZİ

Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihale saat 11.00’de başladı.

Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır’ın ihale komisyon başkanlığında gerçekleştirilen ihaleyi; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç’la birlikte izledi.

2 firmanın katıldığı ihale sonrası Keşan’a kazandırılacak proje ile ilgili bilgi veren Helvacıoğlu, “Keşan’ımızda belediye olarak sadece yol ve kaldırım ihaleleri gerçekleştirmiyor, şehrimizin vizyonunu geliştiren işlere de birlikte imza atıyoruz.  Kütüphane ve sanat merkezi düzenleme ihalemizi gerçekleştirdik. Dans eğitim sınıfları, müzik eğitim sınıfları, mini eğitim sınıfları, kütüphane, bölünür konferans salonu, fuaye alanı, sergi salonu ve kafeteryasıyla Keşan’ımıza çok güzel bir Kütüphane ve Sanat Merkezi kazandırıyoruz. Kütüphane ve sanat merkezimizi çok kısa zamanda tamamlayarak kentimizin kültür ve sanat alanında büyük bir eksikliğini kapatıyoruz” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, “Salonumuzdaki sinema düzenini tiyatro düzenine dönüştürüyoruz, ses sistemimizi yeniliyoruz. Modern bir kültür ve sanat merkezi oluşturuyoruz. Yapacağımız düzenleme ve kademeli yükseliş ile salonda herkes önündekini, kafasını görmemiş olacak. İhalemizin süresi 150 gün. Yılsonuna kadar düzenlemeleri tamamlamış olacağız. Keşan’ımıza hayırlı olsun. Çok güzel bir sosyal donatıyı daha Keşan’ımıza kazandırıyoruz. Projemizi Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan aldığımız %50 destekle yapıyoruz. Bu nedenle Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ediyoruz. Destek almamızda büyük emeği olan Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’a çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca AK Parti İl ve İlçe Başkanlarımıza da katkıları nedeniyle teşekkür ediyoruz. İhaleyi kazanan firmamıza şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, sanat merkezinde ilk gösteriyi Keşan’da ilk defa gösteri yapacak Devlet Tiyatroları ile yapacaklarını da sözlerine ekledi.    

Son Güncelleme: 05.08.2020 09:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol