Mehmet Gemici Caddesi’nde yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor

Keşan Belediyesi’nin 24 kilometrelik yol ve yeni nesil kaldırım çalışmaları kapsamında Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi’nde başlattığı hizmet atağı hızlı şekilde sürüyor. 

Mehmet Gemici Caddesi’nde yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor

Keşan Belediyesi’nin 24 kilometrelik yol ve yeni nesil kaldırım çalışmaları kapsamında Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi’nde başlattığı hizmet atağı hızlı şekilde sürüyor. 

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Eylül 2020 Cumartesi 10:13
Mehmet Gemici Caddesi’nde yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor

AYGÜL KONAR

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yeni Mahalle’de yürütülen yol, kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“KEŞAN BİSİKLET YOLU İLE TANIŞACAK”

Kaldırımların modern şekilde 2.25 metre genişliğinde yapıldığını ayrıca alanda bisiklet yolları da yapılacağını belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Toplamda 24 km. yol ve yeni nesil kaldırım çalışmalarımızı Yeni Mahalle Mehmet Gemici Caddesi’nden başlattık. Çalışmalarımız 500 gün sürecek ama müteahhidimiz bu sürenin altında işi bitirmeyi planlıyor. Keşan bisiklet yolu ile tanışacak. Keşan’ımızı yeni nesil modellerle, modern bir kente dönüştürmek için çalışmalarımızı ara vermeden devam ettiriyoruz. Keşan’da yollar konuşulmayacak demiştik ve artık Keşan’ da yollar konuşulmamaya başlandı. Bu çalışmalarımızda bitince yollar hiç konuşulmayacak. Yönetime geldiğimizde yaptığımız anket sonucunda Keşan’ın en önemli sorunu yoldu. Artık Keşan’ın gündeminde yol olmayacak, yolları gündemden düşüreceğiz. Çünkü Keşan ölçeğinde bir şehirde, böyle güzel coğrafyası olan ilçemizde hala yol, kaldırım, çöpler konuşuluyorsa bizler ilçemize karşı mahcup oluruz. İkinci yılımızda yol sorununu çözmüş oluyoruz. 24 kilometrelik yola geçmiş dönem belediye başkanımız Merhum Mehmet Gemici’nin adını taşıyan caddemizden başladık. Bu bizim için anlamlı bir başlangıç oldu. Çünkü bu mahallenin kuruluşunda, imarında emeği var Mehmet Gemici’nin. Biz de bu mahallenin gelişimini hızlandırarak devam edeceğiz. Altyapı çalışmalarına bu mahallede başladık. Spor tesislerini, okullaşmayı bu mahalleye yönlendirdik. Bizim dönemimizin sonuna kadar bu mahallemizde; altyapı, yol, park, sosyal tesisler sorunu bitmiş denebilecek kadar azalmış olacak. 7 Eylül’de ihalesi gerçekleştirilecek yüzme havuzumuz bu mahalleye yapılacak. Üniversitelerimiz, yüksekokullarımız, özel ve devlet okullarımız, gelişme alanlarımız bu mahallede. O yüzden Yeni Mahalle Keşan’ın gelişmişliği açısında önemli bir mahalle” dedi.

“ÇARŞI MERKEZİNDEKİ ÇALIŞMALAR İÇİN KOMİSYON KURULDU”

Çarşı merkezinde yürütülecek yol, kaldırım ve düzenleme çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu, “Birinci derece işletme bölgesi olarak adlandırdığımız çarşı merkezindeki çalışmalar için komisyon kuruldu. Keşan Ticaret Odası ve belediye olarak beraber proje hazırlığı içerisindeyiz. Proje bitince meclise getirilecek. Kendi fikrim Mart, Nisan ayında çalışmalara başlamamız lazım. Trafiğe kapatma konusuna gelince; buna komisyon karar verecek, benim fikrim trafiğe kapatılmamalı. Tek şerit ve kaldırımları geniş olarak planlamalıyız” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol