MERAL AKŞENER’E BİR GÜN YETTİ

Önkal Kılavuz

MERAL AKŞENER’E BİR GÜN YETTİ

Önkal Kılavuz

Medya Keşan
Medya Keşan
23 Mayıs 2022 Pazartesi 08:37
MERAL AKŞENER’E BİR GÜN YETTİ

Cumhuriyetin kuruluş tarihinden itibaren ilk kez halkoyu ile seçilen Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra yine ilk yüz bin imza ile aday olacaklar arasında İyi Parti kurucusu Meral Akşener’in bir günde yüz bin imzayı tamamlamasına tanık olduk.

Meral Akşener Selanik’ten Kocaeli’ye göç etmiş bir ailenin kızıdır. 1974 yılında Bursa Kız Öğretmen Lisesi’ni tamamladıktan sonra 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. 1979 ve 1982 yılları arasında öğretmenlik devamında Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi’nde araştırmacı, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfı’nın kurucusudur.

1995 Türkiye Genel seçiminde DYP Kocaeli milletvekili olarak Meclis’e girdi. 3 Kasım 1996 yılında Türkiye tarihinde ilk kadın İçişleri Bakanı oldu. 2001 yılında MHP’ye katıldı. Akşener, 28 Şubat döneminde Emniyet Genel Müdürlüğü’nde makam kapısı kırma ile çok konuşuldu. Meclis Başkanlığı yaptığı dönemde gürültü olunca masaya tokmakla vurarak “Fesuphanallah” demesi hiç unutulmadı. Meral Akşener bir günde yüz bin imza toplayan Cumhurbaşkanı Adayı olarak tarihe geçti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol