Muhtar Gürgen açıklamada bulundu: “Köyde hastalarımızın durumu iyi”

Geçtiğimiz hafta Kadıköy’de birkaç vatandaşta koronavirüs tespiti yapılmıştı, testi pozitif çıkan vatandaşlar ve temas ettikleri kişiler karantinaya alındı. 

Muhtar Gürgen açıklamada bulundu: “Köyde hastalarımızın durumu iyi”

Geçtiğimiz hafta Kadıköy’de birkaç vatandaşta koronavirüs tespiti yapılmıştı, testi pozitif çıkan vatandaşlar ve temas ettikleri kişiler karantinaya alındı. 

Medya Keşan
Medya Keşan
21 Mayıs 2020 Perşembe 11:19
Muhtar Gürgen açıklamada bulundu:  “Köyde hastalarımızın durumu iyi”

SONGÜL KONAR

Koronavirüs sebebiyle köylü vatandaşlar geçtiğimiz cumartesi halk pazarında tezgah açamadı. Pazarda tezgah açamayan vatandaşların mağdur olmaması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve odalar harekete geçti. Köye giden Başkan Helvacıoğlu köy muhtarı Ercan Gürgen ile görüşüp vatandaşların ürünlerini satın aldı. 

Köylü vatandaşların ürünlerini alan Başkan Helvacıoğlu’na ve odalara teşekkür eden Gürgen, bir açıklamada bulundu. 

“YALAN YANLIŞ HABERLER İLE KÖYÜ RENCİDE ETTİLER”

Köyde hastaların durumlarının iyi olduğunu ve her türlü tedbirleri aldıklarını ifade eden Muhtar Gürgen, açıklamasında şunlara yer verdi: Belediye Başkanı, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası ve Keşan Ziraat Odası vatandaşımızın yanında olduklarını söyleyerek vatandaşımızın mallarını aldı. Başkan Helvacıoğlu ve diğer tüm odalara teşekkür ederiz. Hem bizlere hem de yardıma muhtaç vatandaşlara katkıda bulundular. Alınan ürünler yemek yapılacak ve yardıma muhtaç olan evlere dağıtılacak. Bizden alınan ürünlerin karşılıkları ödendi. Vatandaşlarımız cumartesi günü pazarda tezgah açmadı, Salı pazarında tezgah açtılar. Perşembe ve Cuma günü kurulacak olan pazarda da tezgah açacaklar. Köyde hastalarımızın durumu iyi. Yapılan testler sonucu bir iki vatandaşımız yakın zamanda taburcu olur. Köyde her şekilde tedbirler alındı. Karantinaya alınan evlerde vatandaşlar dışarı çıkmıyor. Jandarma her gün gelip kontrol ediyor, kurallara uyuluyor. Ben ve azalarım sürekli kontrollerimizi yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda vatandaşlarımız iyileşir ve bu durumu en iyi şekilde atlatırız. Çok büyük bir sıkıntımız yok, abartılan kadar değil. Herkes işinde gücünde. Yalan yanlış haberler ile köyü rencide ettiler. 40 yıllık dostlarım bana da şüpheli gibi bakıyorlar. Herkese hak veriyorum, sonuç olarak hastalık bu. Ben de test yaptırdım, çok şükür bir sıkıntı yok. Ben de sürekli dışarıdayım, köyde benim kadar gezen yok. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını her gün karşılamaya çalışıyoruz. Bu süreci inşallah en kısa zamanda atlatırız.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol