Mutaf, okullar açılmadan önce vatandaşa seslendi “Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf, okulların açılmasıyla birlikte kırtasiye alışverişi yapacak olan vatandaşlara seslendi.

Mutaf, okullar açılmadan önce vatandaşa seslendi “Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir Mutaf, okulların açılmasıyla birlikte kırtasiye alışverişi yapacak olan vatandaşlara seslendi.

Medya Keşan
Medya Keşan
18 Eylül 2020 Cuma 09:49
Mutaf, okullar açılmadan önce vatandaşa seslendi  “Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır”

SONGÜL KONAR

Mutaf açıklamasında, kırtasiyelerin, okul ve tatil döneminde bile sürekli vatandaşa hizmet eden bir sektör olduğunu vurguladı.

“BİR HAFTALIK, 15 GÜNLÜK BİR SÜREÇ DEĞİL, 365 GÜN HİZMET VEREN BİR SEKTÖRDÜR”

Kırtasiye ürünleri alınırken, denetlenir yerlerden alınması gerektiğini vurgulayan Mutaf, açıklamasında şu cümlelere yer verdi:Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır. Böyle bir söylemi yıllardır dile getiriyoruz. Özellikle okulların açılmasına yakın tarihlerde Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak daha çok vurguluyoruz. Kırtasiye eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Kırtasiyeler, okul ve tatil döneminde bile sürekli vatandaşa hizmet eden bir sektördür. Sadece bir haftalık, 15 günlük bir süreç değil, 365 gün hizmet veren bir sektördür. Eğitim kırtasiyesiz olmaz. Özellikle pandemiden dolayı yüz yüze eğitimin sınırlandırılması ve uzaktan eğitimin devam edilmesine, öğrencilerin motivasyonunu arttıracak etkenlerden biri de kırtasiye ürünleri olacak. Bu süreçte veliler açısından dikkat edilmesi gereken bir konu da kırtasiye ürünü alırken çocuklarımız için özenerek aldığımız ürünlerin onların sağlığını tehdit etmemesidir. Ürünler alınırken bunların güvenilir yerlerden, denetlenebilir yerlerden almalarını öneririz. İlçemizde faaliyet gösteren kırtasiye işletmecilerimiz, gerek bakanlığımızın, gerekli ilgili kurumun sürekli denetimden geçen sertifikalı ürün satan işletmelerdir. Çocuklarımıza sağlıklı ürün alabilmek için tüketicilerimizi bu gibi denetlenebilir işletmelerden alışveriş yapmaya davet ediyoruz. Tüketicilerin özellikle internetten ucuz ürün alabilmek için sağlıksız ve ne şartlarda üretildiği belli olmayan ürün almamalarını öneriyoruz. Sektördeki işletmelerin fiyatlarıyla kıyaslandığında birçok ürünün daha da ucuz olduğunu göreceklerdir. Bu sayede hem aldıkları ürünün güvenilirliğinden, sağlıklı olduğundan emin olacaklar hem de daha ucuza alışveriş yapabileceklerdir. Bu kapsamda yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diler, biran önce sağlıklı ve pandemiden uzak günlere dönebilmemizi dilerim.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol