Pekcan’dan Keşan Belediyesine eleştiri: “Burada tam bir çevre felaketi yaşanıyor”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Erikli ve Danişment Köyleri arasındaki bölgeye çöplerin dökülmesi üzerine, vatandaşların şikâyetlerini de dikkate alarak bölgeyi yerinde inceledi. 

Pekcan’dan Keşan Belediyesine eleştiri: “Burada tam bir çevre felaketi yaşanıyor”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Erikli ve Danişment Köyleri arasındaki bölgeye çöplerin dökülmesi üzerine, vatandaşların şikâyetlerini de dikkate alarak bölgeyi yerinde inceledi. 

Medya Keşan
Medya Keşan
15 Mayıs 2020 Cuma 12:41
Pekcan’dan Keşan Belediyesine eleştiri:  “Burada tam bir çevre felaketi yaşanıyor”

HABER MERKEZİ

Yöre halkından gelen şikâyetler üzerine çöplerin döküldüğü alana giden Recep Pekcan, olay yerinde incelemede bulunurken, CHP döneminde de aynı sorunun yaşandığını ancak daha sonra alanın temizlendiğini, şimdilerde ise AK Parti döneminde aynı durumun yaşandığına dikkat çekerek, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı hatırlattı.

“TAM BİR ÇEVRE FELAKETİ YAŞANIYOR”

Erikli Köyü ile Danişment Köyü arasındaki bölgede çöplerinin döküldüğü alanda 13 Mayıs 2020 Çarşamba günü incelemede bulunan Pekcan, konuyla ilgili bir açıklama yapamadan Belediye Başkan Vekilinden bir açıklama geldiğini ifade ederek şunları söyledi: “Bu alanda fotoğraflarda da göreceğiniz gibi tam bir çevre felaketi yaşanıyor. GÜNEKAB’ın 2872 sayılı Çevre Kanunu kapsamında ‘Çöp dökülmesi yasaktır’ tabelasına ve uyarısına rağmen AK Parti Keşan Belediyesi yörenin bütün çöpünü bu alana dökmüştür. Konu şöyledir; Bu alana bizim dönemimizde de çöp dökülmüştü. Gelen şikâyetler ve uygulamanın yanlışlığı nedeniyle hatadan dönülüp alan temizlenmişti. Ancak bizim dönemimizden sonra yeniden bu alan hata olduğu konusunda uyaranlar tarafından bile isteye çöplük olarak kullanılmaya başlanmıştır. 8 Eylül 2018 tarihinde dönemin AKP İlçe Başkanı, İlçe Başkan Yardımcısı ve Çevre Mühendisi, ilçe yöneticisi ki şimdiki İlçe Başkanı yine bu günkü gibi basını da yanlarına alarak çöplük alanında bir basın açıklaması yapmışlardı. Açıklamada; ‘Tabelada temiz bir çevre için çöp atmayın’ yazıyor ama kendisi çöpleri döküyor. CHP Belediyesi insanların sağlığıyla oynuyor. Keşan Belediyesi son günlerde vurdumduymazlığı öne çıkartarak insanların sağlığıyla oynuyor. Biz Atatürk’ün ormanlara verdiği değeri koruyacağız. Keşan Belediyesi tamamen kendi kafasına göre çalışıyor. Gerekli tedbirler ve izinler alınmamış. Burada tam bir çevre felaketi yaşanıyor. Keşan AK belediyecilik ile tanıştığı gün Keşan temizlenecektir. Bu konuyu basın mensupları ile paylaşarak burada sizlere anlatarak Keşan Belediyesi’nin aslında ne kadar kötü yönetildiğini perçinlemiş olduk. Keşan halkı çevre felaketine duyarsız kalmayacaktır. Temizlenmiş ve eski haline getirilmiş bu ormanlık alanla ilgili bizim dönemimizde yaptıkları eleştirilerden sonra bu alanı tekrar çöplük olarak kullanmakla ilgili kararı kamuoyuna bırakıyorum. O dönem kendi ağızlarından yapılan açıklamayı dönemin belediyesi için aynen tekrarlıyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol