Ramazan ayının son Cuma namazı kılındı Bayram namazı 06:44’te kılınacak

Keşan Müftüsü Mehmet Yiğit, Ramazan ayının son Cuma namazının kılındığını, son teravih namazının ise bu akşam kılınacağını bildirdi.

Ramazan ayının son Cuma namazı kılındı Bayram namazı 06:44’te kılınacak

Keşan Müftüsü Mehmet Yiğit, Ramazan ayının son Cuma namazının kılındığını, son teravih namazının ise bu akşam kılınacağını bildirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
30 Nisan 2022 Cumartesi 11:39
Ramazan ayının son Cuma namazı kılındı  Bayram namazı 06:44’te kılınacak

MEHMET AYTAÇ

Keşan'da bayram namazının, 2 Mayıs Pazartesi günü sabah 06.44'te kılınacağı bilgisini veren Mehmet Yiğit; “Rahmet, bereket ve Kur 'an ayı olan Ramazanın son günü akşamı olan pazar günü ise artık teravih namazı kılınmayacak. Vatandaşlarımız bu aya mahsus bir ibadet olan filtrelerini muhtaç olan fakirlere vermeye devam ediyor. Zekâtlarını verip, namazlarını kılarak Allah'a olan kulluk görevlerini yerine getiriyor. Paylaşma, yardımlaşma, birlik ve beraberlik ayı olan Ramazanın neticesinde müminler ibadetlerini yapmanın sevinciyle bayrama ulaşırlar” dedi.

“BAYRAMLAR GÖNÜL YAPMA MEVSİMLERİDİR”

Mübarek Ramazan ayının sona ermesi ve bayramın gelmesi nedeniyle bir açıklama yapan Yiğit, bayramların, Cenab-ı Allah'ın biz kullarına ihsanı olarak gönüllere karşı ödevlerimizi hatırlamamızı sağladığını belirtti.

Yiğit, şu açıklamayı yaptı: “Yalnızlık içindeki büyüklerimizin bayram yerine çevireceğimiz, kimsesizleri, yetimleri sevindireceğimiz, yoksulları hatırlayacağımız, gönüllerini alacağımız eşsiz fırsatlardır. Evladının yüzüne hasret anne babalar bu günlerde evlatlarının kendilerini ziyaret etmesini beklerler. Gönüller yapıldığında bayram sevinci ve huzuru yaşanır. Bayramlar, fıtratımızla buluşma günleridir. Birbirimize gönlümüzü açma, sevincimizi paylaşma günleridir. Kardesliğimizi pekiştirme günleridir. Birçoğumuz bu günden itibaren bayramı sevdiklerimizle geçirmek için yola çıkacağız. Gidiş ve dönüş yollarındaki yoğunluk, her zamankinden daha fazla dikkatli olmamızı gerektirmektedir.

Tüm kardeşlerimizi trafik kurallarına uymaya, sabırlı, anlayışlı ve dikkatli olmaya, birbirimizin hak ve hukukuna saygılı olmaya davet ediyorum. Bu vesileyle aziz milletimizin ve Keşan'da yaşayan tüm kardeşlerimizin Ramazan bayramını tebrik ediyorum."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol