Rasim Ergene ve Harun Yalçın mezarları başında anıldı

Keşan’ın eski belediye başkanlarından merhum Rasim Ergene, ölümünün 45. yılında ve merhum meclis üyesi Harun Yalçın 10 ölüm yıldönümünde 9 Eylül 2021 Perşembe günü mezarları başında anıldı.

Rasim Ergene ve Harun Yalçın mezarları başında anıldı

Keşan’ın eski belediye başkanlarından merhum Rasim Ergene, ölümünün 45. yılında ve merhum meclis üyesi Harun Yalçın 10 ölüm yıldönümünde 9 Eylül 2021 Perşembe günü mezarları başında anıldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
10 Eylül 2021 Cuma 08:08
Rasim Ergene ve Harun Yalçın mezarları başında anıldı

KEŞAN BELEDİYESİ

İlk anma töreni Rasim Ergene’nin mezarı başında gerçekleştirildi ve saat 16.00 sıralarında başladı.

Anma törenine; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, siyasi parti temsilcileri, merhum Rasim Ergene’nin yakınları ve dostları ile merhum Belediye Meclisi Üyesi Harun Yalçın’ın eşi, oğlu ve yakınları katıldı.

Anma töreninde konuşan Balcı, şunları söyledi: “Geçmiş dönem belediye başkanlarımızdan merhum Rasim Ergene’nin 45. ölüm yıldönümü ve belediye meclis üyemiz merhum Harun Yalçın’ın 10. ölüm yıldönümü vesilesi ile bir aradayız. Keşan’ımıza emek vermiş, değer katmış ve sayısız hizmette bulunmuş olan, bu iki değerli büyüğümüzü, bugün hep birlikte mezarları başında rahmet ve minnet ile anıyoruz. Biliyoruz ki; bütün ölümler erken, ayrılıklar zordur. Önemli olan o hayatı nasıl yaşadığımızdır. Bu anlamda bizlere düşen de bu iki önemli büyüğümüzün aziz hatıralarını yaşatmaktır. Keşan’a ve bu ülkeye hizmet üretmiş, değer katmış, kıymetli insanların, yaptığı güzel hizmetleri, gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bugün burada toplanan bizler, bu iki değerli büyüğümüzün, hizmet aşkı ile ortaya koydukları fikir ve düşünceleri hayata geçirmek ile mükellefiz. Önemli olan bu şuur ile hayatımızı geçirebilmektir.  Onlar memleket sevdalısı ve Keşan’ın önemli değerleri olarak hatıralarımızda yaşayacaklar. Yapıcı tavrıyla, hep yol gösterici olarak zihnimizde canlanacaklar. Ben bu duygu ve düşünceler ile Keşan’ımıza ve hizmete, hayatlarını adayan Keşan Belediyesi’nin 10. Belediye Başkanı merhum Rasim Ergene ve Keşan Belediyesi geçmiş dönem meclis üyesi merhum Harun Yalçın’a Allah’tan rahmet diliyorum. Minnet ve şükran ile anıyorum.  Yaptıkları hizmetlerden ötürü tüm Keşan halkı adına teşekkür ediyorum. Mekanları cennet olsun. Bu vesileyle de; Keşan Belediyemizin ebediyete kavuşmuş gelmiş geçmiş tüm belediye başkanlarını, yöneticilerini ve personelini rahmetle anıyorum. Ailelerine mutluluk, sağlık ve esenlikler diliyorum. Tekrar en kalbi duygularla her birinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.”

Merhum Rasim Ergene’nin torunun Rasim Ergene ve CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan’ın düşüncelerini paylaşmasının ardından Keşan İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Remzi Eralp tarafından dualar okundu ve Ergene’nin mezarına karanfiller bırakıldı.

Törene katılanlar daha sonra Harun Yalçın’ın mezarına geçti.

Burada konuşan Balcı şunları kaydetti: “Harun Yalçın’ı 10. ölüm yıldönümünde anıyoruz. Güzel görevlerde bulunduğunu ben şahsen biliyorum. Çeşitli komisyonlarda da görev yaptı. Keşan’a Rasim amcam ne kadar emek ettiyse eski ve mevcut meclis üyelerimizde canla başla Keşan için çalışıyorlar. Herkesin derdi Keşan’a bir taş koyabilmek. Harun ağabeyimiz de hayata erken veda edenlerden. Huzur içinde yatsın, mekanı cennet olsun. Kendisini minnetle saygıyla anıyorum.”

Duaların ardından Yalçın’ın mezarına karanfiller bırakıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol