SARDOS bisikletli kahvaltı turu yaptı

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonunu bisikletli kahvaltı turu yaparak değerlendirdi.

SARDOS bisikletli kahvaltı turu yaptı

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği(SARDOS) geçtiğimiz hafta sonunu bisikletli kahvaltı turu yaparak değerlendirdi.

Medya Keşan
Medya Keşan
04 Temmuz 2019 Perşembe 11:06
SARDOS bisikletli kahvaltı turu yaptı

HABER MERKEZİ

Sabah Keşan'dan çıkan bisikletçiler Çamlıca göleti bölgesinde mola vererek doğada güzel bir kahvaltı yaptı. Kahvaltı sonrasında başka bir rotadan dönüş yapan bisikletçiler akşama doğru Keşan'a ulaştı.
SARDOS yöneticileri yaptığı açıklamada: “Uzun bir aradır performansı farklı herkesi kucaklayacak bir etkinlik yapamamıştık. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız uzun ve zorlu turlardan sonra bu hafta sonu kısa ve keyifli bir etkinlik yaptık. 15 Sardoscanın katıldığı turda 35 km. pedal çevirdik. En önemlisi de doğa da çok güzel bir kahvaltı sofrası kurduk. Güncel ve dernek faaliyetleri konularında uzunca harika sohbetler yaptık. Dönüşte, herkesin neşesinin yüksek ve yüzlerin gülüyor olmasını görmek bizlerin en büyük mutluluğu oldu. Hafta içi iş ve güncel stresten kurtulmanın tek yolu, kısa da olsa kendinizi doğaya atmanızdır. Dernek olarak şu an ilk genel kurul hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bunun yanında hafta içi çarşamba alıştırma sürüşleri, salı ve perşembe günleri de kadınlara yönelik ücretsiz bisiklet eğitimi vermeye devam ediyoruz. Çok kısa bir süre içinde çocuklara yönelik yeni bir projeyi de başlatacağız. Bir sivil toplum kuruluşu olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek ve insanların yüreğine dokunacak işler yapmaya devam edeceğiz. Dibimizi aydınlatan bir mum değil çevreyi aydınlatan bir ışık olmak temel felsefemiz.” ifadelerine yer verdi.
Vatandaşlara da önemli bir uyarı yapan üyeler son olarak şunları söyledi: “Mevsim olarak yangına çok elverişli bir dönemden geçiyoruz. Piknik alanlarını çok iyi seçiniz, her yerde mangal veya ateş lütfen yakmayınız, yaktığınız ateşleri de iyice söndürünüz. Söndüğünden emin olmadan lütfen o bölgeden ayrılmayınız. Ormanlar bizim akciğerimizdir unutmayınız. Ayrıca lütfen çöplerinizi doğaya veya bulunduğunuz bölgeye atmayınız, getirdiğiniz şekilde götürüp çöp toplama merkezlerine bırakınız. Hep birlikte, temiz çevre, temiz toplum yolunda adım atmaya devam edelim.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol