SARDOS Samsun’dan döndü

Milli mücadelenin 100. yılı anısına “Ata’nın Doğduğu Yerden, Vatanın Doğduğu Yere 1453 km” adı altında bir proje ile Selanik'ten aldıkları Ata toprağını ve Şanlı bayrağı Samsun'a götüren Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyesi 14 bisikletçi Keşan'a döndü.

SARDOS Samsun’dan döndü

Milli mücadelenin 100. yılı anısına “Ata’nın Doğduğu Yerden, Vatanın Doğduğu Yere 1453 km” adı altında bir proje ile Selanik'ten aldıkları Ata toprağını ve Şanlı bayrağı Samsun'a götüren Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği (SARDOS) üyesi 14 bisikletçi Keşan'a döndü.

Medya Keşan
Medya Keşan
22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:40
SARDOS Samsun’dan döndü

HABER MERKEZİ
Faruk Eker, Şinasi Göktaş, Muammer Taşkıran, Ayhan Altındiş, Mahmut Aksu, Ayşe Eker, Fatma Fidan, Selda Altındiş, Ceren Çakal, Mehmet Akpınarca, Serkan Yumuşak, Mehmet Çınar, Serkay Perem ve Gürkan Özdemir'den oluşan ekip 8 Mayıs 2019 tarihinde Selanik'ten yola çıktı. Nea Iraklitsa, Gümülcine, Dedeağaç, İpsala, Keşan, Marmara Ereğlisi, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Çerkeş, Tosya, Gümüşhacıköy'ü takip eden rotada 1453 km. pedal çevirerek 19 Mayıs günü Samsun'a vardı. Projenin ana paydaşlarından olan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı İsmail Şapçı'nın da katıldığı törende Selanik Başkonsolosluğundan, Atamızın doğduğu evden alınarak getirilen toprak ve bayrak vatanın doğduğu kentin Valisi Osman Kaymak'a teslim edildi.
SARDOS Başkanı Faruk Eker yaptığı açıklamada; “SARDOS olarak bizler tarihi ve milli değerlerimize her zaman sahip çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz. Yıllardır tüm milli kutlamalarımıza katılarak örnek olmaya çalıştık. Bugün bu kutlamalara katılımın artarak devam ettiğini görmek mutluluk verici. Milli mücadelenin 100. yıl dönümü olması sebebiyle bu yıl da yüz yılın projesini yaparak tüm ülkemizin dikkatini çektik. Bu tür önemli tarihlerde benzer projeler yaparak hem örnek olmaya hem de Keşan'ın ismini duyurmaya devam edeceğiz. Bu proje ile yaptığımız onurlu yolculukta kurum, kuruluş ve aziz milletimizin her ferdi bizi bağrına bastı, minnettarız. Özellikle; Ana paydaşlarımız olan Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp, Samsun Vali Yardımcımız Sayın İbrahim Avcı, Keşan Kaymakamımız Sayın Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Başkanı Sayın İsmail Şapçı, KTSO Meclis Başkanı Sayın Orkun Özkaya, Keşan İlçe Spor Müdürümüz Sayın Vedat Çimen, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürümüz Sayın Hasan Boz'un varlıkları bize güç verdi, sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu.

Faruk Eker ayrıca şunları ekledi:“Destekleri ile bizlere güç veren İstekler Group Alışveriş Merkezleri AŞ. ve Aydın İstek'e, MYMED Medikal ve Faik Helvacıoğlu'na, Çabuk Ticaret Mustafa ve Ali İhsan Çabuk'a, Cadde Reklam ve İsmail Baltan'a, Umut Matbaası ve Akif İnan'a, Gelişim Tekstil ve Gökhan Dev'e desteklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca proje rotası üzerinde bizlere destek veren kişi kurum ve kuruluşlara kucak dolusu teşekkürlerimizi sunmaktan geçemeyeceğim. Bu anlamlı projenin icrasını gerçekleştiren, emeği, uyumu, özverisi ve örnek kişilikleri ile Keşan ve SARDOS'u mükemmel bir şekilde temsil ederek yüzyılın projesine imza atan kocaman yürekli 13 yol arkadaşımıza içten sevgi ve teşekkürlerimi sunarım. Böyle paydaşlar, destekçiler ve ekip ruhu oldukça SARDOS olarak bizler daha birçok anlamlı projede Keşan'ın ismini ulusal ve uluslararası platformda duyurmaya ve örnek olmaya devam edeceğiz. Milli mücadelenin 100. yılı kutlu olsun. İlelebet, yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol