Sessiz ol Keşan..! Çocuklarımız sınavda

Keşan Belediyesi hafta sonu gerçekleştirilecek olan YKS sınavı öncesinde şehri sessizliğe bürümek için düğmeye bastı.

Sessiz ol Keşan..! Çocuklarımız sınavda

Keşan Belediyesi hafta sonu gerçekleştirilecek olan YKS sınavı öncesinde şehri sessizliğe bürümek için düğmeye bastı.

Medya Keşan
Medya Keşan
25 Haziran 2021 Cuma 09:47
Sessiz ol Keşan..! Çocuklarımız sınavda

HABER MERKEZİ

Üniversite eğitimine geçmek isteyen öğrencilerin gireceği YKS sınavı için heyecan durukta. Keşan Belediyesi, “Sessiz ol Keşan!” başlığı ile bastırdığı broşürde milyonlarca öğrencinin geleceğine yön verecek olan sınav öncesinde sessizlik çağrısında bulundu.

26 Haziran Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi 10.15-12.30, 27 Haziran Pazar günü ise Alan Yeterlilik Testi 10.15-13.15, Yabancı Dil Testi ise 15.45-17.45 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Keşan Belediyesi’ne bağlı ekiplerde sınav saatleri boyunca çalışmalara ara verecek.

 SESSİZLİĞİN SAĞLANMASI AMACIYLA BROŞÜR DAĞITIYOR

Ayrıca, Keşan Belediyesi sınav saatleri sürünce ilçede sessizliğin sağlanması için broşür dağıtacak.

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehrin girişlerin ile cadde ve sokaklarda korna çalınmaması, yüksek sesle müzik dinlenmemesi, inşaatlarda da çalışmalara ara verilmesi konusunda broşürler ile uyarılarda bulunacak. Öte yandan; Toplu SMS sistemi, radyo anonsu ve sosyal medya kanalları üzerinden de duyurular yapılarak, sınav süresi boyunca sessizliğin hakim olması sağlanacak. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve başkan yardımcıları, öğrencilerin sınava gireceği okullarda, çocuklarını bekleyen ailelere de ikramda bulunarak başarı dileklerinde bulunacaklar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 26 Haziran Cumartesi ve 27 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olan YKS sınavına girecek öğrencilere başarılar dileyerek, “Sınav esnasında adayların konsantrasyon ve motivasyonunun etkilenmemesi için Kaymakamlığımız ve Belediye olarak harekete geçtik. ‘Sessiz ol Keşan, çocuklarımızın geleceği Türkiye’nin geleceği’ başlığıyla sınav boyunca sessizliğin sağlanması konusunda tüm çabayı göstereceğiz. Pazarcı esnafımızın geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da sessizliğin sağlanması için gereken hassasiyeti göstereceğinden eminiz. Sınav binaları etrafında pazaryeri, inşaat alanlarını denetlemek için zabıta personelimiz ve emniyet birimlerimizden oluşan özel bir ekip sınav süresi boyunca görev yapacak. Yine Belediyemizin şantiyelerinde çalışmalara ara vereceğiz. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de bu süre zarfında çalışmalara ara verecek. 1 yıl boyunca edindikleri bilgi ve birikimlerin kısıtlı bir süre içerisinde ortaya koyarak geleceklerine yön verecek çocuklarımıza başarılar dilerim. Lütfen sınav süresi boyunca sessiz olalım” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol