Taner Karatepe: “DSP sizlerin sesi olacaktır”

Demokratik Sol Parti (DSP) Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, önümüzdeki seçimler ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Taner Karatepe: “DSP sizlerin sesi olacaktır”

Demokratik Sol Parti (DSP) Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, önümüzdeki seçimler ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Medya Keşan
Medya Keşan
05 Temmuz 2021 Pazartesi 10:14
Taner Karatepe: “DSP sizlerin sesi olacaktır”

AYGÜL KONAR

Karatepe, açıklamasında,“Uzun bir ara verip halkın sesini, dertlerini, feryatlarını dinleyip, güzel ülkemde olup bitenleri gözlemledikten sonra bu basın toplantımızı yapıyoruz. En son basın toplantımızdan bu yana değişen ne var diye soracak olursanız keşke olumlu değişimler pozitif gelişmeler oluyor diyebilseydik” dedi.

“ESNAFIMIZ FERYATLARINI NE YERELDE NE TÜRKİYE GENELİNDE SİYASİLERİMİZE DUYURAMADILAR”

Demokratik Sol Parti’nin çiftçi, esnaf, öğrenci ve emekçinin güvenebileceği bir parti olduğunu dile getiren Taner Karatepe, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bizler tetikte bekleyip hem ulusal siyasette hem yerel siyasette olumsuz durumları bekleyip ondan sonrada basın açıklaması yapan bir siyasi parti değiliz. Hem ülkemiz hem de yaşadığımız yer olan Keşanımız için olumlu gördüğümüz şeyleri takdir edip alkışlayabilen hem de olumsuz gördüğümüz gelişmeleride uyarıcı bir üslup ile dile getirmeye çalışan bir partiyiz. Demokratik Sol Parti tüm gelişmeleri çok yakından takip etmekte sahaya inip halkın nabzını tutmakta ve maalesef gidişatın hiçte iyi olmadığını üzülerek görmektedir. Periyodik olarak 2 veya 3 ayda bir gaz ve madenler bulmakta olan hükümetimiz aynı zamanda da asla şaşmayan bir istikrar ile doğalgaz ve elektriğe zamları yapmaktadır. Pandemi sürecini iyi yönetemeyen Sağlık Bakanlığımız sayesinde 2 ay önce normalleşmeye başlayan ülkelerden sonra ancak şu an yeni yeni aşılama sürecinin hızlanması ile normalleşme adımları atmaya başladık. Yaklaşık 1,5 yıldır işletmeleri kapalı olan esnafımız feryatlarını ne yerelde ne Türkiye genelinde siyasilerimize duyuramadılar. Maalesef ülke siyasetimizde ne iktidar partisi görevini yerine getirebildi ne de ana muhalefet partisi uyarıcı ve etkili projeler geliştirebildi. Hızla seçim atmosferine gireceğimiz şu günlerde siyasiler her zaman olduğu gibi sahaya inip ezile ezile iki büklüm olmuş halkımıza tatlı masallar anlatmaya devam edecekler ve maalesef bir çoğunuda ikna edecekler. Düşünmeyen, okumayan, araştırmayan ve sorgulamayan halklar, gözlerini tutsak olarak açarlar. Bu tutsaklık başka bir ülkenin buyruğuna girilen bir tutsaklık olmayabilir, ekonomik, kültürel, eğitimsel, geri kalmışlıkta bizlere göre bir nevi tutsaklıktır. Çok değerli Keşan halkı, sevgili esnafımız, önümüzde ki seçimler sizler için tarihi bir fırsattır. Artık hata yapma lüksümüz kalmamıştır. Türk halkı tarih boyunca sezgileri zekası ve cesareti ile dünyayı diz çöktürmüş bir ırktır ilk seçimlerdede gerekeni yapacaktır. Demokratik Sol Parti bu ülkenin emniyet kemeridir. Çiftçinin, esnafın, öğrencinin, emekçinin güvenebileceği bir partidir. Bizler üzerimizde bulunan sorumluluğunun farkında olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz ve seçimlerde ne kadar kritik bir rol üstleneceğimizi dosta düşmana göstereceğiz. Basın açıklamamızı sonlandırıken zamlardan yasaklardan dayatmalardan yorulan insanımıza şu sözü veriyoruz ki, DSP sizlerin sesi olacaktır.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol